migajaca kontorlka aku podczas jazdy

stasiu

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 02 mar 2008, 19:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

migajaca kontorlka aku podczas jazdy

#1

Nieprzeczytany post autor: stasiu »

Witam,
podczas jazdy (zdarzyli sie ze 3 razy) mignela mi kontorlka akumulatora plus jeszcze kontorlka oznaczajaca przepalenie zarowki stopu... migniecia pojawily sie podczas jazdy...
jakies pomysly?
autko: mazda mx3 1.6

bartboro

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2007, 22:03
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 16V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bartboro »

Kontrolka od aku może zapalić się w momencie gdy nie ma ladowania - sprawca moze byc alternator, albo masz malo plynu w ukladzie hamulcowym....

stasiu

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 02 mar 2008, 19:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: stasiu »

plynu ham jest w normie. jesli nie laduje tylko przez moment nie ma problemu? czy tez powinienem zajac sie alternatorem?

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kola »

stasiu, to najprawdopodobniej wina szczotek w alternatorze.A ta druga kontrolka ( ! ) zapala się też wraz kontrolką ładowania.Też tak miałem ale u mnie przetarł się jeden z przewodów dochodzących do alternatora i dotykał masy i tez zapaliły się obie kontrolki.Sprawdź alternator.

szary86

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2008, 0:11
Imię: Paweł
Auto: Astra Coupe Bertone
Silnik: Z22SE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Węgrów-Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szary86 »

Stasiu radzę ci bez włocznie spr. kable a jak są ok a problem wystepuje nadal to wymień alternator na nowy . Najlepiej kup jakiś z anglika koszt max 200-250 zł i masz problem z głowy. Regeneracja zapewniam cię że wyjdzie nie wiele taniej a po krótkim czasie pierdzielnie.

Jak ci mryga kontrolka to znakiem tego że tylko patzrec jak ci sie juz samochód nie uruchomii sie ponownie jak juz tego nie zrobił...

temat nie dawno przrerabiałem. Jechałem z bratem Szary82 ;) i dosłownie przed tunelem na przeciwko starówki jadąc od Aleji Solidarności padł na amen alternator. I lipa tylko laweta.

Za daleko sie nie wypuszczaj bo będzi w najlepszym wypadku linka. A samochód ci będzie jechał do czasu gdy ci nie padnie
Irmscher + Steinmetz = Ideał

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kola »

szary86 pisze:wymień alternator na nowy . Najlepiej kup jakiś z anglika koszt max 200-250 zł i masz problem z głowy. Regeneracja zapewniam cię że wyjdzie nie wiele taniej a po krótkim czasie pierdzielnie.
stasiu, możesz kupić używany,ale wierz że wtedy kupujesz "kota w worku" i po miesiącu możesz mieć ten sam problem.Lepiej coś naprawić jak się da niż wymienieniac zaraz na używaną cześć.Zrobisz i wiesz że będzie służyć,a w razie czegoś jeżeli robisz w warsztacie to masz gwarancje,a na używane rzeczy nikt gwarancji Ci nie da.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

stasiu pisze:autko: mazda mx3 1.6
Witamy.... mazdowiczów :lol: :lol: Mazda nie ma FORUM :?: Szkoda, więc pomagamy jak umiemy... Zacznij od naciągnięcia paska, bo może się lekko ślizga..Pozdro...

Zablokowany