Brak oświetlenia deski

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

Brak oświetlenia deski

#1

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Witam. Kupując swój pierwszy samochód (wczoraj) - ASTRA F 95r. nie dojrzałem małego szczegółu, otóż niepodświetloną mam deskę rozdzielczą. Chodzi mi o pokrętła odnośnie nawiewu. Czy to się gdzieś włącza/wyłącza? Jeśli spaliły mi się żarówki chciałbym wiedzieć czy taki efekt jest trudny do zrobienia dla osoby, która nie ma naprawdę zielonego pojęcia o tym i nawet bym się bał coś ruszyć żeby nie pękło coś:D

Tutaj załączam zdjęcie (pożyczone) ;

Obrazek

Tu gdzie mamy zegarek bardzo ale to bardzo słabo świeci a np. przy temp. już trochę jaśniej (czyżby brud?) No a reszta już mi nie świeci. Gdzie mogę nabyć "rzeczy" (diody?) potrzebne mi do tej przeróbki i gdzie znajdę instrukcję sciagniecia tego panelu? Zrobię to samemu czy trzeba jakieś specyficzne narzędzia? Trudne to?

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Wiesz, co, Kolego? Akurat dzisiaj robilem to u znajomego :D Roboty jest na maks. godzine. Wszystko, co potrzeba, to srubokret, zarowki do podmiany i wolny czas :) Najlepiej bedzie, jesli zajrzysz na astra.autokacik.pl - tam masz dokladna instrukcje, jak podmienic zarowki. Aha, zwroc tez uwage, z ktorego rocznika jest Twoja Asterka, bo moze byc tak, ze mozna oszczedzic sporo dlubania przy rozbiorce konsoli ;) Co do podswietlenia zegarka, to jest on na dwoch zarowkach/diodach i mysle, ze po prostu jedna z nich przepalila sie - stad roznica w podwietleniu. Sprobuj jeszcze pokrecic pokretlem pod wlacznikiem swiatel i napisz, czy jest jakas roznica :) Pozdrawiam
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#3

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Ale te diody są na jakiś kabelkach że się muszę bawić w lutowanie czy na tzw. "wtykę" ? Listopad 95 ta asterka ;)

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Tak jak napisał Prince_lookas i na temat podświetlenia konsoli i wyświetlacza TID znajdziesz informacje na autokąciku.

Jeśli chodzi o oryginalne podświetlenie to są to żaróweczki na wsadzanie, bez żadnego lutowania jeśli jednak chciałbyś się trochę pobawić i pozmieniać kolory i oczywiście zrobić to nieco jaśniejsze, jak ja na zdjęciu wyżej 8) , to w grę wchodzi lutownica i diody LED.
Jak sie za to brałem to też nie miałem zielonego pojęcia jak to rozebrać żeby niczego nie uszkodzić no i żeby potem zamontować tak samo, ale w autokąciku jest to tak jasno i czytelnie opisane że obawy minęły.

Zmiana podświetlenia konsoli środkowej :arrow: [External Link Removed for Guests]
Zmiana podświetlenia wyświetlacza TID :arrow: [External Link Removed for Guests]

Życzę powodzenia 8)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Tbg pisze:Listopad 95 ta asterka
- hmm, Twoja Asterka jest juz po lifcie, to chyba bedziesz musial jednak troche pogrzebac, tj. rozebrac srodkowa konsole :) ALE! Nie martw sie, jest to naprawde bardzo proste. Sam tez balem sie rozbierac to po raz pierwszy, ale teraz to juz moglbym robic to na pamiec :) Przy okazji sprawdz sobie, czy dziala Ci podswietlenie ogrzewania tylnej szyby oraz wlacznika obiegu wewnetrznego, bo jesli nie, to moglbys sobie to tez wymienic przy okazji! Jak cos, to pisz na PW, chetnie pomoge. Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-09, 23:37 ]
Aha, pytales jeszcze o zarowki - mozesz je kupic w kazdym sklepie motoryzacyjnym. Do zegarka potrzebujesz 2 szt. R5 (w oprawkach), a do zegarow 2 szt. T5 (bez oprawek). Doradzam kupic wiecej tych drugich, bo, tak, jak mowilem, moze byc konieczna wymiana podswietlenia tego przycisku i pokretla. Aha, jest tez cos takiego jak podswietlenie popielniczki - to tez mozna wymienic, jesli Ci nie dziala. U mnie takie sa po zlotowce, takze wydatek raczej zaden ;)
To bylo o zarowkach, teraz cos o diodach... Wymienialem u siebie cale podswietlenie na biale diody i powiem Ci tak... W zegarach (4 szt.) jest calkiem ladnie, niezle rozprasza swiatlo, w zegarku jest b. ladnie, ale przy pokretlach jest juz gorzej :/ Po prostu swiatlo nie jest rozproszone tak, jak byc powinno i na brzegach konsoli swieci troche gorzej - dla mnie taki efekt na 4-.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#6

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Tak jak pisałem, podświetloną mam tylko tą górną część (godz. data. temp) a cały dół w ogóle nie świeci. Nie świeci obieg, pokrętła, popielniczka i pokrętło od włączenia świateł pozycyjnych/mijania - to chyba też powinno być? Dziś kupiłem 7 diod w motoryzacyjnym, powiedziałem jaka sytuacja i do jakiego auta ale nie wiem czy podejdą skoro Ty mówisz, że potrzebuje T5 no ale jutro rozbiorę - zobaczę. Póki co dzięki za opis jutro jeszcze po te R5 skocze :D Dzięki

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

gorna czesc to wykrecasz i zmieniasz zarowke, a z dolna jest troche zabawy, robilem niedawno i jezeli nie chcesz wyciagac polowy wnetrza to musisz miec zapedy ginekologiczne, ale ja sie uwinalem w 30 min z wszystkim
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Zeby byla jasnosc (doslownie i w przenosni :D ) :
[External Link Removed for Guests] - takie potrzebujesz do podswietlenia pokretel, przyciskow, popielniczki itp.
A takie - [External Link Removed for Guests] do podswietlenia zegarow i zegarka.

Pamietaj, ze jesli wstawiasz diody, to maja rozne bieguny, czyli jest roznica, jak je wlozysz - przed skreceniem wszystkiego w calosc, radze sprawdzic, czy naprawde swieca ;) Jesli nie, to trzeba je wlozyc odwrotnie.
Co do podswietlenia wlacznika swiatel, to jest juz wyzsza szkola jazdy :)
Na poczatek radze wyjac wlacznik i sprawdzic styki lub na wlaczonym zaplonie pokombinowac z dociskaniem go do gniazda - moze cos nie laczy, u mnie tak bylo. Jesli jednak nie zadziala, to zobacz sobie ten link: [External Link Removed for Guests]
G.T. pisze:musisz miec zapedy ginekologiczne
- nie strasz Kolegi, nie jest tak zle, boli tylko za pierwszym razem, jak ze wszystkim :mrgreen:

Pozdrawiam :)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Zablokowany