Oswietlenie tablicy rej.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ale ja bym nie dal przegladu a kolega ktory jest policjantem w drogowce by zabral dowod rej i skierowal na ponowny przeglad. Nie majac przegladu masz auto niesprawne. Nie ma wytycznych co do tego czy to zaroweczka od tablicy rej czy od swiatel glownych przednich czy od tylnych. Wszytskie maja miec homologacje i maja byc zgodne z prawem. Co innego jak to interpretuja ubezpieczalnie. Bynajmniej jak bym ja walnal w kogos kto ma oswietlenie niehomologowane to bym wzywal policje i kazal robic ekspertyze. Moze jeszcze nie ma znaczenia ze podczas kolizji ( nie z mojej winy) a bede mial łyse laczki to tez nic mi nie zrobia??
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: americanos »

gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, ja się odniosłem do tego co napisałeś odnośnie winy, a zupełnie inną kwestią jest kara w postaci mandatu za np. łyse opony. Co mają wspólnego łyse opony w pojeżdzie nr 1, który jedzie przed pojazdem nr 2, który to pojazd wjeżdza mu w tyłek ?? gdyby pojazd nr 1 miał nowe opony to sugerujesz że do kolizji by nie doszło??? bzdura. Analogicznie można przykład nanieśc na oświetlenie tablicy, owszem jest to nielegalne i grozi to zabraniem dowodu rej. bądź nie podpicie pieczątki podczas przeglądu i tyle. Wiadomo jakie są stacje diagnostyczne w Polsce i zawsze znajdzie się jakaś zaprzyjaźniona, która przepuści i tak samo zawsze znajdzie się policjant, który na to nie spojrzy a znajdzie sie też taki który będzie drążył temat.
Ja chciałbym mieć lekko błękitne śiwatełko pod rejestracją i tyle i jest to moje ryzyko czy smerfuś się tym zainterere czy nie.
Da ktoś jakiegoś linka czy nie??

Zablokowany