Oswietlenie tablicy rej.

Awatar użytkownika
juve-8-

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Oswietlenie tablicy rej.

#1

Nieprzeczytany post autor: juve-8- »

Witam. Czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej może być koloru np. niebieskiego?? Czy policja się tego nie czepia?? Pozdrawiam :lol:

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

Z tego co wiem to nie moze.

Kazaa

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kazaa »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.

Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:

Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Barwa świateł: tylko biała

Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej

Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m

Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m

Pozdrawiam. :P

mati83

#4

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Nie może!!! Oświetlenie zewnętrzne samochodu może być tylko w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym i czerwonym!! Kolor niebieski jest zarezerwowany tylko dla pojazdów uprzywilejowanych!!! ;) To samo tyczy się postojówek, neonów po autem, oświetlenia tablicy i wszystkich zewnętrznych elementów samochodu. Niebieski kolorek możesz sobie wrzucić do środka... :P

Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

I jeszcze wszytskie zarowki z oswietlenia zewnetrznego musza miec homologacje E...
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Kaktus

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kaktus »

potwierdzam, jazda z niebieskim oswietleniem kosztowala znajomego 100zl i to dobrze potargował. a tak zgodnie z przepisami to mozna stracic dowod rej.
Astra III 1.7 cdti 100KM 2007r.

Awatar użytkownika
juve-8-

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: juve-8- »

Dzięki wielkie za odpowiedzi ;] to ja nie będę ryzykował z moimi 15 punktami ;p i wole cos do środka wrzucić ;d pozdro

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: americanos »

a ja się podlącze,
chce kupić takie żarowki ktore podświetlają na blękitno tylko nie wiem jakie żarówki to są, jeśli ktoś może wrzucić przykładowego linka do allegro bylbym wdzięczny albo podać nazwę takiej żarówki, z ego co widziałem u siebie w AII to mam taką okrąglastą a te z allegro wyglądają jak małe świetlówki i nie wiem czy to o to chodzi.
dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

americanos pisze:a ja się podlącze,
chce kupić takie żarowki ktore podświetlają na blękitno tylko nie wiem jakie żarówki to są, jeśli ktoś może wrzucić przykładowego linka do allegro bylbym wdzięczny albo podać nazwę takiej żarówki, z ego co widziałem u siebie w AII to mam taką okrąglastą a te z allegro wyglądają jak małe świetlówki i nie wiem czy to o to chodzi.
dzieki za pomoc
Nie legalne to jest. W razie kolizji bedzie twoja wina- nawet jak ktos wjedzie w "tylek"

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: americanos »

Wesoł wiem że to jest może nielegalne ale żaden likwidator szkód nie da odmowy z uwagi na inne ośiwetlenie jak i żaden biegły sądowy nie wyda opinii w jasnej sprawie tak jak napisałeś np. w przypadku najechania na tył że oświetlenie spowodowało iż tego z tyłu nie wiem np oświetliło. Uwierz mi sam pracuje przy szkodach i to byłby śmiech na sali gdybym dał taką odmowę.
Dajcie proszę przykładowe linki z tymi żaróweczkami.
thx

Zablokowany