Nie działa lampka bagażnika.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Nie działa lampka bagażnika.

#1

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Witam wszytskich serdecznie. Chciałem zaczerpnąć porady na temat naprawy lampki w bagażniku. Może ktoś był by tak uprzejmy i wytłumaczył by mi prostemu laikowi jak sprawdzić wszytsko i dojśc do rozwiązania które spowoduje że lampka znów zacznie działać.

Informuję że żarówka dobra i jak odkręcałem boczek lewy w bagażniku to oba kabelki dochodziły.

Nie znam sie na mierniku ale chętnie się naucze go obsługiwać i za jego byćże pomocą dojdę do rozwiązania. Może ktoś udzieli mi szybkiej instrukcji?

Gdzie zajżeć co sprawdzić gdzie przytknąć itd.:)

Być może lepiej pociągnąc nowy kabel tylko skąd i jak to podłączyć??

Proszę was o pomoc!!!

Dodatkowo mam też problem z oświetleniem wnętrza. Chodzi o to że światełko się zapala jak otworze obojętnie które drzwi lub maskę ale nie zapal się jak pociągne za włącznik światła..hmm w czym może być problem waham się czy założyć nowy temat??

Dziękuje za wasze chęci i wszelkie odpowiedzi jak i poświęcony czas...:)

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

w bagażniku sprawdz czy blasz masz dobrze dogięte:) poruszaj żarówką:) ja miałem podonie i wystarczyło kilka cieniutkich miedzianych drucików podłożyć bo plastik był wypalony żarówka nie miała styku:)
Jeśli chodzi o wnętrze to niestety nie pomogę... możesz spróbować wyjąć włącznik i coś tam poszperać:)
powodzenia!

[ Dodano: 2008-11-02, 21:57 ]
a właśnie... skoro już o oświetleniu:)
światełko w środku nie zapala się jak otwieram drzwi czy przednie czy tylne, bez różnicy, od strony pasażera... kabelki są wpięte do masówek... po jednym do każdej:) za to od strony kierowcy są dwa... tylko, że od pasażera nie ma miejsca na drógi kabelek:(
Pozdrawiam!
W życiu piękne są tylko chwile...

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

jachim2570 pisze:pasażera nie ma miejsca na drógi kabelek:(
Od kierowcy drugi jest chyba od alarmu.
Maciej_Lewy, dostań się do kabli jeszcze raz i daj masę na brązowy, jak się zapali, to sprawdzaj wyłącznik w klapie.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Aha czyli mówisz żeby rozebrać bok i przypiąć masę na kbael brązowy i wtedy jak się zapali to znaczy że włącznik w klapie??

A jak się nie zapali to co dalej hehe?:)

Można to pewnie jakoś pomierzyć heh ale jak??:)

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A jak się nie zapali, to znaczy, że nie dochodzi +
Szukaj w bezpiecznikach, może na złączu w słupku przednim od kierowcy.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Jutro nabede miernik. Kolega pokaze mi jak go sie obsluguje heehe. I wtedy zaczne sprawdzac...

Mam nadzieje ze szybko znajde przyczyne:)

Jezeli macie jakies propozycje odnoscnie sprawdzenia miejsc to chetnie je zastosuje:)

Pozdrawiam i Dziekuje za pomoc. Napisze czy cos mi sie udalo zdzialac:)

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To jak zaczynasz z miernikiem, to najpierw zmierz, czy masz przy żarówce +12V.
A potem szukaj masy.
Niektóre żarówki lubią sie tak spalić, że nie widać tego.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Domyślam się że było by lepiej jak by nie było masy bo tą można wziąć z róznych miejsc..

Jak okaże się że nie ma plusa to będzie ciut gorzej, ale tak się zastanawiałem czy nie można by byłopociągnąc kabelka od wzmaca z bagaznika..bo jak dobrze myśle to włącznik w klapie jest na masę tak i ją przerywa czy jest odwrotnie że włącznik jest na +12v i przerywa połączenie??

Trochę na motałem ale dopiero zaczynam swoje podboje w temacie elektryki..:) Jak można to tak nazwać:)

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Wyłącznik daje masę.
W sumie + możesz też ze wzmaka brać, ale lepiej znaleźć uszkodzenie kabla, bo może przy okazji zapobiegniesz uszkodzeniu drugiego.
Kabel idzie na bank z bezpieczników przez złącze w słupku kierowcy do bagażnika.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Więc tak już zrobiłem sobie oświetlenie ale zaobserwoweałem następujące rzeczy:

1. W złączu przy klapie gumowym gdzie idą przewody do klapy były dwa kable pęknięte a reszta nie miała już prawie izolacji... więc naprawiłem.

2. Jednak nie miałem plusa więc nie szukałem gdzie jest przerwa lub jakieś naderwanie lecz podłączyłem sie do wiązki przystosowanej do anteny elektrycznej gdyz taką znalazłem. Szkoda że tego wcześniej nie wiedziałem bo antenę elktryczną jak kiedyś podłączałem to brałem kable od wzmaka:)

3. Lampka działa. to najważniejsze ale warto by teraz było poszukać gzdie jest ta przerwa w + kablu i spróbować podłączyć antenę elktryczną Tylko jak to zrobić bo w złąćzy są trzy przewody: brązowy (masa) czerwony( +) i czarny ( nie wiem) wydaje mi się ze ten ostatni to włąsnie remote control ale nie wiem gdzie szukać z drugiej strony podłączenia tego kabelka nie wiem do czego od jest podpięty...??

Jak bym to wszytskow ykonał to wtedy można by było powiedzieć że jest wszystko ok. Narazie też jest dobrze ale w moim sumieniu została ta myśl e nie jest to tak jak powinno być.

Dziękuje bardzoza Waszą pomoc bardzo mi się przydała.

Jak ktoś wie jak podłączyć tą antenę pod oryginalne oklablowanie to się nie obraże jak mi wytłumacze nawet mogę założyć odzielny temat:):):)

Zablokowany