Wskażniki- brak prędkości, przejechanych kilometrów i paliwa

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wskażniki- brak prędkości, przejechanych kilometrów i paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: adams »

Witam!

Mam problem wskazówka od prędkości stoi, nie dodają się km do dystansu dziennego i całkowitego, wskazówka od paliwa stoi na 0 czy mam paliwo czy nie... Jakiś przewód luźno lata przy przedniej lewej piaście ale nie mam absu i nie wiem pod co to podłączyć. Jak sprawdzić czy wychyla się wskazówka od poziomu paliwa na wskaźnikach? Jak podłączyłem miernik elektryczny do kostki którą się podpina do pływaka to zobaczyłem 0 V :/ Czy tam nie powinno pojawiać się napięcie po przekręceniu kluczyka? Obrotomierz wariuje jak auto nagrzeje się do ok 85-90 stopni. Co to może być? Proszę o pomoc ewentualnie namiary na kogoś z Warszawy lub okolic kto zajmie się tym problemem... :shock:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-11-03, 20:49 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-11-03, 20:54 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-11-03, 21:03 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

a tak wygląda jak jest nagrzany i przekręcę kluczyk w stacyjce.... :?:

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Przewody mogą być od kontroli grubości okładzin klocków.Sprawdż bezpieczniki i stabilizator nap przy liczniku.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jezeli wskaznik temp silnika dziala poprawnie to sprawdz okablowanie na desce az do wskaznika paliwa i obrotka .jezeli nie dziala wskaznik(wariuje ) temp to uszkodzony stabilizator -wymiana lub doprowadzenie napiecia do stab.
marpas 1954

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: adams »

Mam tylko jeden przewód i jest on poprowadzony właśnie do przedniej lewej piasty. Z tego co wiem to przewód od grubosci klockow powinien byc na oba kola. Ten przewód ma wtyczke jak do piasty z ABSem z ktorej pobiera tez pomiar predkosci. Czy jak wloze taka piaste to bedzie działał mi prędkościomierz? Czy mogę założyć taką piastę do auta bez ABS? Czy ktos z was ma auto bez ABS i z czujnikiem prędkości w przeniej piaście? Z tego co wiem o stabilizatorach napięcia to owszem padały ale w licznikach w astrach F a ja mam G i nie wyczytałem nigdzie żeby komuś padł licznik....
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

tak ta wtyczka jest od czujnika na piaście mam taka samą tylko podłączoną ale ona powinna być przy 4 kółkach zobacz przy drugim kółku ona jest za tarcza przy amortyzatorze.

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adams »

Mam tylko 1 wtyczkę przy przednim lewym kole, nie mam ABSu nie mam innych wtyczek przy kolach.
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

to poszukaj przy tym kole czujnika i spróbuj podłączyc

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adams »

Wszystkie piasty są bez czujników. Dlatego pytam czy jak wstawię taka z ABS tylko na to jedno przednie koło i podłącze czujnik to będzie działał mi licznik?

[ Dodano: 2008-11-06, 23:12 ]
Jeszcze takie pytanie - ten czujnik podłącza się pod gumową osłonę czy gdzieś z boku piasty?

[ Dodano: 2008-12-27, 19:45 ]
Może ktoś wstawić opis albo fotkę gdzie dokładnie podłącza się przewód do piasty??
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

Zablokowany