[Astra F, G, H] Rozładowany akumulator

Awatar użytkownika
webster214

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

[Astra F, G, H] Rozładowany akumulator

#1

Nieprzeczytany post autor: webster214 »

kilka miesięcy temu nad morzem nie wyłączyłem radia w aucie i po kilku dniach rozładował się akumulator ale kolega pociągnął nas i ruszyliśmy do domu.ostatnio nie za każdym razem ale czasami kiedy zapale samochód przez kilkanaście sekund pali się kontrolka akumulatora i nie mam wspomagania przez ten czas co to może być?mam astre 2

Poprawiłem tytuł i ort
Thomas87
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 15:46 przez webster214, łącznie zmieniany 1 raz.

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Borek »

zostawiam ten jeden temat,

a za zdublowanie po kilka razy tych samych dostajesz warna.
Tel.: 0.605.223.517

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dikser »

a zapala normalnie??
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Zacznij od przeczszczeni epolaczenia masowego alternatora i sprawdz czy aby kabelek od wzbudzenia alternatora dobrze dziala. Podstawowa zasada w niedomaganiach alternatora: Musily widziec jakie napiecie jest w instalacji po odpaleniu silnika!!. Zmierz napiecie na alumulatorze na biegu jalowym bez wlaczonych odbiornikow i z wlaczonymi. Potem tak samo ale na wyzszych obrotach.
Jakjuz takie dane bedziesz mial to mozna cos wywnioskowac.
Codo poznego startu ladowania. Czy aby ni ezmieniales zaroweczki od ladowania ostatnio?? Moze wstawiona jest mniejszej mocy. Powinna byc 4-5W.

Awatar użytkownika
webster214

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: webster214 »

ok dzieki sprawdze napiecie a zapala normalnie

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: soko »

podłącze sie pod akumulator - moja asterka jak sie teraz troche zimniej zrobiło, zapala rano, ale słychać pewne takie 'zawachanie' jak by mu trochę prądu brakowało? ładowanie wystarczy? czy lepiej akumulator zmienić? z góry powiem że nie wiem jak stary aku jest, ja mam auto od 15 m-cy
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Zacznij od podladowania akumulatora.. Sprawdz jakie napiecie podaje alternator na akumulator. Zrewiduj poziom elektrolitu w akumulatorze. Ubytki uzupelnij woda destylowana. NA zime nie powinno byc nizsze jak 14-14,2V. Profilaktycznie polecam przeczyszczenie polaczen. Nie polecam ciaglego uzywania ogrzewania tylnej szyby. To pozeracz cennych amperow :) . Stan rozrusznika i jego przelaczenie do akumulatora to bardzo wazna sprawa. Oczywistym jest odlaczenie zimnej skrzyni biegow przy rozruchu przez wysprzeglenie.
ToDiesel czy benzynka??

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adams »

Witam!

mam taki prblem: w sobote ladowalem akumulator, dzis podczas rozruchu nie mial sily krecic rozrusznikiem, za calkowicie gaslo swiatelko wewnetrzne, zegarek i wszystkie kontrolki. Dziwna sprawa to to ze kulka na akumulatorze ma kolor zielony wiec powinno byc ok. Ladowanie na poziomie 14-14,2v, ale dziwi mnie to ze nie laduje po rozruchu tylko musze przygazowac, jak wejdzie na obroty ok 1300 to zaczyna dzialac wspomaganie i jest ladowanie. Po takiej przygazowce moge go zostawic na wolnych obrotach i normalnie laduje. Czy ladowanie nie powinno wlaczyc sie odrazu po rozruchu?? Co jest przyczyna dziwnego zalaczania ladowania?? A problem z rozruchem lezy po stronie akumulatora czy moje objawy wskazuja na cos innego??
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ta zielona kulka jest "połączona"z jedną komorą akumulatora, jeśli inna komora jest uszkodzona to kulka tego nie pokaże
[External Link Removed for Guests]

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

podaj jaki akumulator. dlaczego ladowales.? profilaktycznie przed zima czy tez byly z nim wczesniej klopoty?jesli jest mozliwosc sprawdz stan elektrolitu we WSZYSTKICH celach. ladowanie po przegazowce - po rozruchu kilka razy uderz pawlem w altka -moze wisi szczotka . jesli nie pomoze musisz zobaczyc pierscienie slizgowe a jak nie to sprawdz caly obwod wzbudzenia od aku przez tablice do altka .jakie obroty ma silnik po rozruchu przed przegazowka .moze za niskie i sie nie wzbudza .przyczyn moze byc wiele a twoj opis jest troche skromny .
marpas 1954

Zablokowany