Radio a wyswietlacz

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

Radio a wyswietlacz

#1

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Witam, kupiłem radyjko Blaupunkt Car 300 i mam taki problem radio niby powinno współpracować z wyświetlaczem w asterce jednak po włączniu nie pojawia się na wyświetlaczu nic nawet data ginie. Kiedy wyłacze radio i trzymając przycisk RDS włącze go pokazuje coś wyświetlacz ale nic się nie da przeczytać jakieś literki cyferki zmieniające się co chwile na dodatek wtedy żaden przycisk nie działa oprócz przycisku RDS i włączającego. Czy wie ktos moze czym to jest spowodowane czy radio może być uszkodzone??

Aha dodam jeszcze ze kiedy rozkodowywałem radio wszystko się ukazywało na wyświetlaczu normalnie chodzi o cyferki kodu ;)

lukardsoft

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:04
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA G 1998
Silnik: 1,6 8V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

#2

Nieprzeczytany post autor: lukardsoft »

Możliwe że radyjko przestawione jest na drugi tryb wyświetlania, wszystko zależy ilu znakowy masz wyświetlacz w opelku. Jeśli dobrze pamiętam tryb pracy komunikacji radia z wyświetlaczem zmieniamy przytrzymując na radyjku cyferke 4 i 6 razem kilka sekund.

Pozdrawiam.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

lukardsoft, dzięki za pomoc ja mam wyświetlacz 8 znakowy

sprawdze czy zadziała ta Twoja metoda i dam znać bo mnie wnerwia że włączam radio i nic niema na wyświetlaczu :)

[ Dodano: 2008-11-22, 22:53 ]
lukardsoft, dzięki wielkie za pomoc przestawiłem na 8 cyfrowy i wszyściutko pięknie działa wielkie dzięki poleciał dla Ciebie punkt za pomoc :D

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Ad77 pisze:nie pojawia się na wyświetlaczu nic nawet data ginie
- tak to jest...
Od czego zależy współpraca radia z wyświetlaczem :?: :?: Po czym to poznać - napisane jest w instrukcji :?: Pozdro...

Zajrzyjcie [External Link Removed for Guests] - montaż mini- kompa do F-ki

Zablokowany