Astra G -jak zrobić aby światła stopu były w osobnym miejscu

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Astra G -jak zrobić aby światła stopu były w osobnym miejscu

#1

Nieprzeczytany post autor: soko »

witam,
już od dawna zastanawiałem się jak to jest, że w vectrze B która była starszą konstrukcją potrafiono zrobić osobno po dwie tylne żarówki w każdym kloszu światła pozycyjnego a oprócz tego osobną żarówkę światła stopu - co moim zdaniem jest dużo lepsze niż żarówki dwu-włóknowe, w astrze G już nie potrafiono tego zrobić.

Niedawno brat zauważył jednak astre z zastosowanym podziałem na osobny stop.

Robił ktoś taką przeróbkę?

Propozycja padła taka - do Astry G kupić prawy klosz od Astry G z UK - w tym momencie z prawej strony będzie miejsce na żarówkę przeciwmgielną.

Założyć ten klosz
»w miejscu gdzie obecnie jest światło pozycyjne - zostawić je tam
»w miejsce świateł przeciwmgielnych - włożyć żarówkę pod osobne światło stopu (z lewej normalnie ona była, z prawej powstałoby miejsce zakładając brytyjski klosz)
»natomiast w lewym świetle tam gdzie przedtem było światło pozycyjne i stop - pod włókno stopu podłączyć zasilanie światła przeciwmgielnego (stop i przeciwmgielne chyba ma tą samą moc?)

Co Wy na to? praktykował ktoś coś takiego? Może jest inny sposób?
pozdrawiam
soko
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

to chyba klosze inne musisz miec

[ Dodano: 2008-11-18, 20:08 ]
to chyba klosze inne musisz mięć

w kombi z jednej strony jest przeciw mgielny a z drugiej puste okienko i w ten przeciw mgielny i to okienko można dać stop

a w zwykłym to nie wiem
Obrazek
Obrazek

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: soko »

kolego.. przeczytaj całość postu o kloszu z UK
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Zrobic da sie wszystko. Tylko zastanow sie jak to ma sie potem do spraw homologacyjnych. To wazna sprawa. W twoim opisie wszystko sie zgadza i bedzie dzialac. Tylko nie wiem czy aby swiatlo przeciwmgielne nie musi byc w oddzielnym koszu wzgledem pozycyjnych.

A tak ogolni epytajac. Co ci przeszkadza zespolenie pozycyjnych i stopu?? W bardzo wielu autkach tak jest i spisuje sie dobrze.

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: soko »

jesli chodzi o przeciwmgielne to by trzeba bylo w przepisach poszperac...

a co mi przeszkadza? a no niby nic... ale pojeździj sobie troche po mieście... ostatnio robię sporo jak na mnie kilometrów w samym mieście. DUŻO łatwiej zauważyć światło stopu które zapala się jako osobna żarówka, bądź też mocniej zapala się jedna z dwóch żarówek, czy np część diód w lampie - jak np w Lagunie III...

moim zdaniem to nie wytyczna bezpieczeństwa, ale gdyby każde auto tak miało było by lepiej.
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#6

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

karola44-81 pisze:Tylko nie wiem czy aby swiatlo przeciwmgielne nie musi byc w oddzielnym koszu wzgledem pozycyjnych.
Efka sedan ma przeciwmgielne razem z pozycją, więc to nie problem.
SAAB, born from jets, killed by assholes

szogun

#7

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Co do przeróbek widziałem auto co zamiast przeciwmgielnych miał stop, postuj swiecił osobno no i oczywiscie miał załozoną osobna lampe do przeciwmgielnych.
Teraz kiedy jezdzi sie na swiatłach trudno czasami odróznić swiatła stopu od postojowych i dlatego wiekszość aut wyposarzonych trzecie swiatło stopu i mysle ze zastosownie takiego swiatła rozwiaze Twój problem.

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: soko »

panowie mam seryjne trzecie światło... ale nadal śmiem twierdzić że lepiej widać, jak światło stopu w kloszu zapala się dodatkowo...
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

soko pisze:panowie mam seryjne trzecie światło... ale nadal śmiem twierdzić że lepiej widać, jak światło stopu w kloszu zapala się dodatkowo...
Sonko , pomysł bardzo dobry . Wcześniej miałem Vectrę B i tam na górze był stop a na dole pozycyjne i to miejsce na pozycyjne podzielone na poł i dwie zarowki takze jesli jedna sie spaliła to nie tracilismy swiatła z jednej ze stron . A w asterce jak spali sie zarówka to nie ma i stopu i pozycyjnego z jednej strony . Dla mnie dobry pomysł z tą lampą z UK . Zycze pomyślnej pracy przy realizacji tego projektu . Pochwal sie póżniej fotkami prosze.

Zablokowany