[Astra G] Problem z zalozeniem alarmu

Adam7_87

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lis 2008, 11:00
Imię: Adam
Auto: Corsa D
Silnik: Z13DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[Astra G] Problem z zalozeniem alarmu

#1

Nieprzeczytany post autor: Adam7_87 »

Witam
mam taki problem, chciałem założyć sobie alarm do mojej AGie.. nom ale niestety jak bylem u elektryka (oczywiście daleko nie chciało mi się jechać to znalazłem najbliżej siebie)
to powiedział ze mi nie założy bo mam kompa, jak się pytałem później znajomego to powiedział mi ze nie chcą niektórzy zakładać dlatego ze trzeba podłączyć kompa i cosik tam wpisać aby komp nie wywalał błędu ze względu na alarm, czy to prawda, czy.. co mam zrobic.
proszę o POMOC

pzdr Adam7_87


Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 03 lut 2009, 0:15 przez Adam7_87, łącznie zmieniany 1 raz.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Po co wpinać alarm pod kompa? alarm trzeba podpiąć tylko pod centralkę centralnego zamka oraz do kierunków. Na wakacjach zakładałem u siebie w AG alarm i nie było żadnych problemów z wyjątkiem znalezienia odpowiednich kabli do centralki. Być może elektrykowi chodziło o odcięcie zapłonu, u mnie zamiast zapłonu odcina pompę paliwową. Co to za alarm?

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

W sosnowcu na Chmielnej jest świetny zakład zajmujący się m.in. alarmami więc możesz się tam udać ale tanio nie będzie! ewentualnie w Chorzowie na Powstańców koszt to 500zł :( albo jak pisze MłodySZalony pobaw się sam i do kompa nie podpinaj :) Ja u siebie w eFce sam montowałem i nie było żadnych problemów :) tym bardziej, że Frost podesłał mi linka z dokładnym schematem i nawet kolory kabelków się zgadzały :m
Pozwodzenia i miłego kabelkowania!
W życiu piękne są tylko chwile...

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Astra ma tak prostą instalacje że nie potrzeba kompa tylko fachowca:)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

Astra ma tak prosta instalacje elektryczna ze fachowca nie potrzeba wystarczy wlasciciel astry aby sam zalozyl alarm :mrgreen:

Mam Astre G i sam zaloyzlem Alarm SEO Perfect dedykowany pod Opla
Spisuje sie sweitnie jego zalety:
- obsluga z pilota w kluczyku to znaczy:
- jak zamykam z pilota autko zamyka drzwi (aleram sie nie uaktywnia) (miga kierunkami)
- jak wcisne zamykanie z pilota w kluczyku poraz drogi - rygluje drzwi (zamyka szybki wszystkie 4 (mam elektryki) uzbraja alarm miga kierunkami, zawyje syrenka (wycie syrenki mozna skonfigurowac))
- pod ten alarm mozna podlaczyc czujnik wstrzasowy (przydatny na parkingu jak ktos Ciebie puknie w czasie parkowania), czujniki ultradzwiekowe, + czujnik otwarcia klapy przedniej i tylnej.
- mozna podlaczyc syrene aktywna z wlasnym zasilaniemi syrene pasywna z zasilaniem z alarmu (osobiscie polecam aktywna syrene wyje glosniej i jak odlaczysz od niej zasilanie wyje nadal :) przez jakis czas - taka syrene mozna wylaczyc/wyciszyc tylko kluczykiem ktory jest w komplecie z syrena)

- latwo programowalna centrlka alarmu!!! zrobi to laik cos wpanialego, bo mozna wylaczyc czujniki jak chcesz zostawic dzieci albo psa w aucie i zamknac samochod.

- mnie cala zabawa z tym alarmem kosztowala kolo 350 zl (sam zakladalem)
dlubalem 1 dzien przy astrze ale zalozylem i do dzisiaj chodzi gitara.

Zadnego innego alarmu nie zaloze do OPLA jak tylko ten, ma on specjalny program dla Marki OPLA bo na silownikach drzwi w roznych samochodach jest rozne sterowanie zamykaniem naprzemiennym plusem z minusem albo inaczej itd...

Przy zakupie alarmu poinformuj sprzedawce do jakiego ma byc samochodu dostaniesz kompletna instrukcje jak co podlaczyc, do ktorego kabelka sie wpiac (wraz z opisem kolorow i umiejscowieniem kabelka w samochodzie) nic prostrzego.

Szkoda dawac zarobic jakiemus ala specowi od elektryki aby Ci alarm zalozyl.

Pozatym ten u ktorego byles wcale sie niezna, bo do komputera nie trzeba sie dotykac.
tylko zakladasz alarm podlaczasz co trzeba, programujesz alarm (dokladny opis w instrukcji - bardzo latwy) i juz Ci dziala jak nalezy.

Pozdrawiam
Powodzenia
Tomek
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

Zablokowany