Centralka Alarmu

Przybysz

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 26 sie 2008, 22:50
Imię: Zordon
Silnik: parowy
Województwo: mazowieckie

Centralka Alarmu

#1

Nieprzeczytany post autor: Przybysz »

Mam pytanie gdzie znajduje sie centralka fabrycznego alarmu??? chce go zdemontowac...

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Przybysz, nie napisałeś która to astra. Jeśli chodzi o efkę to prawy przedni słupek, w okolicy komputera silnika.
Sporo jest już tematów dot. alarmu, wystarczyło się pod któryś podpiąć i tam zapytać ;)
SAAB, born from jets, killed by assholes

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

W astrze G centralka znajduję po prawej stronie pod plastikami (takie kolanko )
[External Link Removed for Guests]

Przybysz

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 26 sie 2008, 22:50
Imię: Zordon
Silnik: parowy
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Przybysz »

Dzieki andrew088 chodzi o Efke dobra poszukam. NIE no bo mam problem z akumulatorem naladowalem wlozylem i piszczy alarm wiec pomyslalem ze najlepiej bd wywalic alarm

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Z tym wywaleniem alarmu to nie będzie takie proste, nie wiem jakie zabezpieczenia ma fabryczny, ale pewnie będzie to odcięcie pompy paliwa i może jeszcze być odcięcie zapłonu. Więc wyjęcie centralki zapewne unieruchomi samochód. Poszukaj na forum, bo były już tematy o odłączaniu takiego alarmu.
SAAB, born from jets, killed by assholes

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

andrew088 pisze:Z tym wywaleniem alarmu to nie będzie takie proste, nie wiem jakie zabezpieczenia ma fabryczny, ale pewnie będzie to odcięcie pompy paliwa i może jeszcze być odcięcie zapłonu. Więc wyjęcie centralki zapewne unieruchomi samochód. Poszukaj na forum, bo były już tematy o odłączaniu takiego alarmu.
Alarm odcina zapłon gdy zostanie wzbudzony. jak Odłączy zasilanie od alarmu to przekaźniki nie odetną zapłonu ani pompy.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Alarm odcina zapłon gdy zostanie wzbudzony. jak Odłączy zasilanie od alarmu to przekaźniki nie odetną zapłonu ani pompy.
Alarmy, immo te pierwszej generacji co sobie ludzie dokladali maja przekazniki rozwierne. Czyli odciecie doplywu pradu do centralki alarmu spowoduej otwarcie stykow i dociecie obwodu zabazpieczajcego np pompy paliwa, ukladu zaplonowego( nieskiego napiecia, czy obwodu sterujacego praca sielnika ECU). Jak sie wypina zmlaczke od alarmu to slychac takie "klik" i auto juz nie odpali nawet na pych- oczewiscie to zalezy od tego jak ktos to wszystko spiął ale tak byc powinno. Tez mam w golfie centralkie sterujaca zamkami na plota i odpiecie jej powoduje automatycznie blokade na immo.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Przybysz

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 26 sie 2008, 22:50
Imię: Zordon
Silnik: parowy
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Przybysz »

Czyli co mam zrobic w takiej sytuacji???Nie no bo nawet jakbym chcial jechac gdzies z tym to albo bym jechal na awaryjnych jakbym odcial syrene/klakson albo nie wiem....;/

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Zlokalizuj gdzie znajduje się u Ciebie alarm lub kable zasilające od niego, Odepnij go i Zobacz czy auto odpali itp, jeśli wszystko będzie w porządku to spokojnie Możesz jeździć, jeśli nie to trzeba będzie zlokalizować przekaźniki i je odłączyć lub naprawić/wymienić alarm
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany