[Astra F] Obwód kontrolki ładowania

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

[Astra F] Obwód kontrolki ładowania

#1

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam Wszystkich.

Jestem szczęśliwym (no może prawie) posiadaczem Astry F z silnikiem Isuzu.
Przy zakupie samochodu nie zauważyłem że nie świeci na desce rozdzielczej kontrolka obwodu ładowania. Jak się zorientowałem było już za późno :)
Okazało się iż żarówka kontrolki jest wyciągnięta, ale mimo to alternator ładuje.
Po jakimś czasie ładowanie zaczęło sięgać do 15,4 V więc postanowiłem wymienić alternator. Kupiłem Fabrycznie nowy i go wymieniłem. Nie obyło się bez niespodzianek w postaci poprzepalanej i skorodowanej instalacji elektrycznej idącej do złącza z czterema pinami. Naprawiłem instalację , wymieniłem alternator + przy okazji przewód masowy idący do nadwozia.
Ładowanie jest ok czyli około 14,4-14,5 V bez obciążenia i około 14 na światłach.
Postanowiłem również naprawić obwód ładowania, włożyłem żarówkę (3W) no i zonk, dalej świeci. Oglądałem instalację , niby wszystko jest dobrze ładowanie jest , a kontrolka świeci.

Macie jakieś pomysły jak ktoś mógł obejść ten obwód i połączyć to tak aby działało bez żarówki na desce?Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Poprawiłem tytuł i ort
Thomas87
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 16:07 przez PEPCIO, łącznie zmieniany 1 raz.

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Siemka. Miałem podobny problem... odpalałem astre obrotomierz nie działał, napięcie na aku poniżej 12V wystarczy że lekko przygazowałem i obrotomierz zaczynał działać i na aku napięcie wzrastało do bodajże 14V.Podobnie jak Ty nie zauważyłem że podczas odpalania nie świeci mi się kontrolka ładowania. Znajomy elektryk powiedział że przepalona żarówka powoduje że alternator nie dostaje sygnału do ładowania i dopiero lekkie przygazowanie wzbudza go i zaczyna ładować. U mnie co prawda żarówka była oki ale uszkodzony był przewód idący z alternatora - zaraz obok silnika z tej strony co rozrząd. Naprawiliśmy przewód i gra gitara. Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie : Ople tak mają ;) Pzdr!!
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: misio »

witam.
mam to samo lecz kontrolka dziala tylko czekam az sie nagrzeje troche pozniej gazuje aby nie zarznac turbiny i gasnie kontrolka i zaczyna dzialac obrotomierz. wymienilem diody szczotki i regulator. a z tym fantem mam jechac do elektryka ktory wymieni mi te przewody. pozdro

Zablokowany