[Astrs G] Problem z pilotem centralnego zamka

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#11

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Pewnie ze 3 stówy trzeba szykować

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Witam, możesz jaśniej wytłumaczyć proces kodowania nowego kluczyka i jego synchronizacji.
Musisz miec kody car pass( koszt w aso roznie ale najtaniej znalazlem 122 zl) potrzebny jest pilot radiowy( nowy lub uzywka- ceny rozne ale cos kolo 80 zl-allegro), Pastylka immo( moze byc nowa lub uzywka od kluczyka oplowskiego np z wiki B po lifcie, AG itp). Jedziesz do aso i doprogramowuja to wszystko za pomoca Techa 2 ( oryginalnego- innym sie nie da). Osobno sie programuje pilot radiowy i osobno pastylke immo ( tutaj kosztu dokladnego nie znam bo jak aso daje pastylke + pilot radiowy i odrazu programuje to kost wynosisamego programowania 52 zl). Jak wyglada koszt programowania pastylki i pilota jesli my przyjedziemy z gadzetami to nie wiem- kwestia dogadania sie w aso.


moja rada to zakupic sobie kluczyk na allegro, wymienic grot i pojechac do aso na kodowanie. Koszt wyjdzie wtedy cos kolo 300 zl. zalezy czy mamy kody czy nie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Bartas

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2008, 8:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Bartas »

OK, rozumiem dzięki za pomoc.

Zapytałem dzisiaj w ASO w Poznaniu.

"Szanowny Pani koszt zaprogramowania sięga rzędu 160,00 brutto do tej ceny trzeba doliczyć koszt uzyskania kodów dostępu, które kosztują 150 zł brutto."

Czyli tak jak mówisz. Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-26, 21:33 ]
Witam, powracam znów do tematu. Jednak sprawa wygląda bardziej optymistycznie niż myślałem. Kolega Wesoł jednak nie miał racji,twierdząc że kody są potrzebne. Do zaprogramowania samego pilota centralnego zamka niepotrzebne są kody CAR PASS. Wystarczy sam stary grot z pastylką i nowy pilot. Koszt całej operacji wynosi 80 zł w Poznaniu, przy okazji dokonałem zmiany języka komputera pokładowego na język polski 54 zł, Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gajosek

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2009, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: stąd
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: gajosek »

Witajcie.
Podpinam się pod temat, bo nie chcę robić śmieci na forum.
Mam w Astrze założony centralny zamek. Niestety otwieranie z kluczyka nie działa. Po naciśnięciu przycisku nie zapala się czerwona dioda i nie ma żadnej reakcji. Centralny działa jak nowy, bo auto otwieram z kluczyka.
I tu jest moje pytanie. Czy wystarczy dokupić górną część i przełożyć stary grot razem z pastylką?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

gajosek pisze:Czy wystarczy dokupić górną część i przełożyć stary grot razem z pastylką?
Nie.

Rozbierz kluczyk dostan sie do pilota radiowego i popraw luty mala lutownica. Przeprowac aktywacje pilota jak w instrukcji jest opisane ( na forum tez) i ciesz sie z działajcego pilota.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany