[Astra F] Kod usterki 42 a silnik pracuje ?

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

[Astra F] Kod usterki 42 a silnik pracuje ?

#1

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

Witam wszystkich Astrowiczów i proszę o poradę i o pomoc. Od kilku dni w czasie jazdy zapala mi się kontrolka od układu diagnostycznego. Wskazuje ona kod usterki 42, wg. książki informuje on o braku impulsów z układu zapłonowego. Wg. wszelkich prawideł silnik nie powinien wtedy pracować , a jednak pracuje. Proszę o pomoc i informacje co może być powodem takiej sytuacji.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. Astra 1.6 93r. C16NZ.


Poprawiłem tytuł
Thomas87
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 16:22 przez slaterone, łącznie zmieniany 1 raz.
Slater

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

mialem niedawno ten sam blad, wyskoczyl, a musialem jechac, to jechalem, zero różnicy w jeździe, po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu bledu brak i do dzis sie już nie pojawil, teraz to już go nawet w kompie od dawna nie ma.
Też 42 w tym samym silniku co ty. Też się zastanawialem jak to dalej jedzie, ale jechalo, potem bląd zniknąl i już się nie pojawil, a wsio jest wporzo. U mnie może to bylo powiązane z wilgocią, bo bylem na myjni tego dnia, przyjechalem do domu, a wieczorem pokazal mi się blad, jednak po krótkiej trasie, jak silnik troche się zagrzal, woda pewnie gdzieś się dostala, ale przez cieplo wyparowala i blad się stracil.
A może gdzieś styku nie bylo, no nie wiem, tak czy siak w moim przypadku pokazal się bląd tylko raz, teraz już go nie ma, samo się naprawilo :lol:

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

No właśnie najgorsze jest to że nie jest to regułą ,raz się zapali a 10 razy nie najgorsze jest to że są pod kontrolą wszystkie wtyczki i złączki od układu zapłonowego, też myślałem że może jakieś przewody nie łączą lub coś w tym stylu ale nie , wszystkie są czyste, przeraża mnie tylko fakt iż w momencie zapalania się tej kontrolki auto dostaje kompletnego muła i naprawdę kiepsko się jedzie .
Slater

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

hmmm... to u mnie rzeczywiście musiala to być wilgoć, lub naprawde przypadek, albo jakaś glupotka, bo choć kontrolka świecila, to auto jechalo calkowicie normalnie, co oczywiście też mnie dziwilo, bo teoretycznie mial by się wlączyć tryb awaryjny i miala by wlaśnie być mulowata i dużo palić, a tak nie bylo. Może u mnie wilgoć spowodowala wlaczenie kontrolki, a rzeczywiscie wszystko bylo sprawne, bo po ponownym odpaleniu bledu brak, tylko z ciekawosci odczytalem, a do dzis sie juz nie pojawil, w kompie tez juz go nie ma, więc tyle dobrze, samonaprawa ;)
może narmalnie auto jechalo bo mam LPG i na nim jechalem, dlatego trybu awaryjnego nie odczulem? Tak czy siak teraz już nie sprawdze bo bledu nie ma, a auto jezdzi i jezdzilo normalnie, dziwny blad w moim przypadku.
No ale nie robie już oftopa, bo chyba tym nie pomagam ;)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Proponuję przeczyścić styki cewki(halla) w aparacie, bo pewnie tego nie czyściłeś.

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

Witam serdecznie i dzięki za odpowiedz ale w tym typie silnika nie ma czujnika Halla tylko jest zapłon indukcyjny , oczywiście był już czyszczony i do tej pory nie dało to efektu. Pozdrawiam łącznie życzeniami świątecznymi
Slater

abx6

#7

Nieprzeczytany post autor: abx6 »

i co dowiedziałeś sie co to było bo mam ten sam problem

Awatar użytkownika
pietro_b

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: aaaaaaaa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pietro_b »

Witam, może to jakieś przebicie na przewodzie WN lub świecy. Mi też wybiło kiedyś ten błąd, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest OK.

Zablokowany