[Astra H] Oszukanie czujnika zmierzchu

Awatar użytkownika
kmicic

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2008, 2:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[Astra H] Oszukanie czujnika zmierzchu

#1

Nieprzeczytany post autor: kmicic »

Cześć! Parę dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Astry H kombi 1,9. Wszystko jest bardziej przemyślane niż sądziłem, ale brakuje mi że nie można na stałe włączyć świateł mijania. Funkcja świateł "auto" działa super, bowiem lampy włączają się tuz po uruchomieniu silnika co nie osłabia aku ani nie bije po ksenonach. Jednak dzieje się to tylko po zmroku.

Przegóglowałem wszerz cały net i nigdzie nie mogę znaleźć info czy można oszukać czujnik zmierzchu, aby światła działały bez względu na porę dnia (w pozycji "ON" działają tez po opuszczeniu auta, a chciałbym aby gasły). Nie znalazłem nawet gdzie znajduje się ów słynny czujnik. Nie wiem tez czy oślepienie czujnika (co mam w zamiarze) nie spowoduje jakichś niepożądanych konsekwencji (np. czy inne funkcje tez są zależne od tego czujnika).

- Kmicic


Poprawiłem tytuł
Thomas87
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 1:47 przez kmicic, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

Kolego podjedź do elektryka nich Ci zamontuje automatyczny włącznik świateł bez znaczenia jaka jest pora dnia i wtedy gdy uruchomisz silnik się włączą a gdy zgasisz auto one się wyłączą. pozdrawiam

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

to jest astra H i ma CAN. Tu nie pomoze automatyczny wlacznik tylko TECH 2. w ASO przeprogramuja i bedzie po sprawie.

[ Dodano: 2008-12-12, 08:49 ]
Czujnik zmierzchowy powinienes miec na podszybiu albo na samej szybie zamontowany- bynajmniej tak bywa w innych autach.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
kmicic

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2008, 2:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kmicic »

Dziękuję za sugestie. Akurat w za trzy dni jadę do ASO na założenie zabezpieczeń bo autko ma tylko immo (:/) więc poproszę ich o taką usługę i wszystko się wyjaśni.

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

wesoł pisze:to jest astra H i ma CAN. Tu nie pomoze automatyczny wlacznik tylko TECH 2. w ASO przeprogramuja i bedzie po sprawie.
Dokładnie. 5 min pracy z techem i będziesz miał automatyczne światła. Co do czujnika zmierzchu to jest to chyba ta "kulka" przy centralnym głośniku w podszybiu :roll:

Tutaj jest więcej o automatycznych światłach:
[External Link Removed for Guests]

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

czujnik zmierzchu jest w podstawie lusterka luserka , to co widac przez przednia szybe ( 3 oczka) ale tez jednoczesnie w tym samym miejscu jest tez czujnik deszczu
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

Zablokowany