zapłon astra G 1,7td[oplowski x17dtl]

chrzanos

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2008, 18:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Kontakt:

zapłon astra G 1,7td[oplowski x17dtl]

#1

Nieprzeczytany post autor: chrzanos »

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy astr!!!:)Panowie pojawil sie u mnie malyt problem a mianowicie autko ciezko pali gdy sie nagrzeje;/ za duzo razy kreci rozrusznik..;/ dodam ze wszystko inne co by mogło miec wplyw na zapalanie auta zostalo wymienione czyli np.siwece ,akumulato ,pasek od alternatora [alternator sprawny laduje ] .panowie i panie co radzicie??jakies pomysly ??w czym moze tkwić problem??


ps.mam jeszcze inny problem i nie koniecznie zwiazany z elektryka ale nie wiedzialem czy zakladac drugi temat wqiec tu napisze..astrunia podczas ostrzejszego ruszania na jedynce wydaje dziwny taki jakby 'wlaczala sie stara pralka ' ..ale tak jak mowie tytlko przy ostrzejszym ruszaniu ..no i czasami tez pojawia mi sie jak powoli puszcam pedal sprzegla lub czsasem jak na luzie stoje metalucznny glos jakby blaszki jakies stukały na przedzie silnika;/ .co to moze byc??;/


przepraszam ze moich problemow nie ujelem bardziej po polsku ale mysle ze zrozumiale napisane i ze w dbrym miejscu .POZDRAWIAM I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC 'CHRZANOS'

[ Dodano: 2008-12-14, 22:44 ]
pomoze ktos?? :?
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Jeżeli chodzi o palenie to może ostatnio zalałeś jakiegoś paliwa dziwnego u mnie na ciepłym tez więcej kreci bo świece nie grzeją wtedy nie wiem jak jest w Twoim przypadku ja się tym już nie przejmuje lepiej mi rano odpala jak świece zagrzeje niż jak jest ciepły i nie grzeją. A co do drugiego tematu to obstawiam na sprzęgło ( łożysko )
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4897
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Mozesz odlaczyc czujnik temp wody i temp zewn i sprawdzic jak wtedy pali na cieplym. Nie wiem jak jest skonstruowana pompa w twoim silniku ale powinien byc jakis nastawnik katra wtrysku. Podczas odpalania jest kat przyspieszany( wyprzedzany) Mozliwe ze tez podobnie jak w VW jest ze im zimniej tym wieksza tez jest dawka rozruchowa. W vagach mozna programowo zmienic dawke rozruchowa i mozliwe ze tu tez mozna tak zrobic. W vagach dosc czesto sie zabrudza nastawnik na pompie i tez sa takie objawy ale czy tak jest tez w oplu? Kiedys w kadetach byla taka raczak co sie ja wyciagalo podczas odpalania i ona odpowiadala za wyprzedzenie kata- teraz wiadomo automatycznie- elektronicznie sie to rozwiazuje.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany