[Astra F]Podłączenie podświetlenia termometru pod akumulator

karolek372

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 wrz 2008, 13:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

[Astra F]Podłączenie podświetlenia termometru pod akumulator

#1

Nieprzeczytany post autor: karolek372 »

Witam serdecznie!!

Dziś postanowiłem sobie kupić termometr który mierzy temperaturę wew i zew. I Posiada on podświetlenie które jest zasilane z gniazda zapalniczki a chciałbym żeby było podświetlane np. z akumulatora i na przykład jak włączam światła mijania bądź podłączyć pod konsole środkowa jak włączam zapłon, ponieważ ten kabelek który idzie do zapalniczki trochę mi przeszkadza!! Z góry dzięki za odpowiedz!!

Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 1:40 przez karolek372, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Odkręć środkowy tunel i podłącz się "od tyłu" pod kable od zapalniczki
czarny(+), brązowy (-). Na wtyczce od termometru pewnie są kolory kabli czarny(-) i czerwony(+). Wystarczy połączyć (+) z (+) i (-) z (-) i termometr zaświeci się po przekręceniu kluczyka.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Awatar użytkownika
susto

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bochnia / Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: susto »

A ja mam inne pytanie związane z takim dodatkowym termometrem. Może głupie ale nie wiem - którędy mogę wyprowadzić kabelek z czujnikiem ze środka auta żeby zbytnio nie kombinować?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

susto, pewno gdzieś na forum o tym było, ale poradzę ci. Otwórz maskę i po lewej stronie ( przy błotniku ) będziesz miał wiązke kabli, będzie ona szła do podszybia i tam wchodziła w gumę. ta guma prowadzi własne do wnętrza. Po drugiej stronie jest taka sama gumowa zatyczka która również prowadzi do wnętrza.
[External Link Removed for Guests]

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Stary temat ale odgrzejemy;) - podpinam sie zatem i zadaje pytanie.:

Co ciekawe nei mam podswietlenia popielniczki wrrr:/ i chce sobie takowe zamontowac. widze ze miejsce jest, plastikowe "szkielko" na zarowke itd. bede zapewne potrzebowal jakies oprawki przykladowo takiej jak do zarowek konsoli srodkowej. ale do rzeczy. Czy moge podpiac zaroweczke pod kable gniazda zapalniczki czy lepiej jakos pod kable z oswietlenia konsoli srodkowej? moze jakis schemacik? szukałem po forum ale nie bylo o podlaczeniu oswietlenia w popielniczce:/


dodatkowo bede musial zapomnotwac taka oprawke ( na zarowke ) do nawiewów bo tez z niewiadomych mi przyczyn takowej nie ma:/ wiec zrobie to jednoczesnie.

Aha no i czy warto dac wylacznik swiecenia przy zamknieciu klapki czy lepiej zeby to swiecilo jak konsoleta caly czas po przekreceniu zaplonu?

Odwdziecze sie manualem ze zdjeciami;)

Zablokowany