[Astra F] Brak możliwości uruchomienia

FRONIAK

Astro-maniak
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2007, 21:38
Imię: Mateusz
Auto: OPEL ASTRA G
Silnik: 2.0 Turbo DI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIła
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: FRONIAK »

Ja Na twoim miejscu Bym zrobił tak,wiem ze to lipowaty sposób, ale działa, odkręć pokrywkę nad wtryskiem, odłącz wtrysk, wlej troszkę paliwa, szczy kawka, przez kolektor wlotowy, znaczy przez przepustnice i kręć silnik em i zobacz czy daje oznaki, kiedyś miał taki problem mój kuzyn w corsie B, paliwo niby dochodziło było widać jak wtrysk pracuje, iskra była , a auto nie chciało odpalić, jak on kręcił a ja lałem paliwo przez przepustnice to corsica odpalała, na chwile, i okazało sie ze ma coś z kablami od stacyjki, a rorzad ci nie przeskoczył??

Andrzej_20

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 24 gru 2006, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Andrzej_20 »

Rozrząd jest ok... Jutro właśnie spróbuje przez szczy kawkę podać paliwo do korektora bo tej opcji jeszcze nie sprawdzałem...:)

[ Dodano: 2009-01-12, 13:51 ]
Witam... dziś próbowałem uruchomić przez szczy kawkę podając paliwo do korektora i nadal niechce odpalić a rozrząd jest dobrze ustawiony znaki sie zgadzają... I zaobserwowałem dziwne zdarzenie bo jak próbuje odpalać to zalewa 3 i 4 świece a 1 i 2 jest sucha:)

[ Dodano: 2009-01-12, 20:28 ]
A wie może ktoś gdzie może sie znajdować czujnik położenia wału korbowego w silniku 1,6 8v ( czy jest on od strony skrzyni biegów czy od strony rozrządu )ponieważ odwiedziłem dziś mechanika i podpowiedział mi że może to być właśnie czujnik położenia wału do wymiany...:)

[ Dodano: 2009-01-24, 09:56 ]
Witam wszystkich można temat zamknąć astra odpala... :) A przyczyną tej usterki było to że nie przestawiły się znaki na rozrządzie tylko wał przeskoczył o 5min na klinie i na pierwszy rzut oka nie było nic widać ze to na klinie się przestawiło trzeba było się dokładnie przyjrzeć:) dziękuje wszystkim za chęć pomocy:) pozdrawiam ;)

Zablokowany