[Astra F] Nagły brak prądu

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

kasuje ci sie pamięć bo w oplu sa zamienione "plusy" w stosunku do kostek iso w radiach innych producentów np JVC wystarczy zamienic 2 przewody w kostce iso miejscami i bedzie wszystko OK.

Co do samego poczatku ...

Aku sie jak najbardziej mogl rozladować bo ... mogłes zapomniec wyłaczyć swiatła...
Ja ostatnio mialem podobny przpadek i powiem szczerze nie wiem kto to projektował ale w astrze F da sie załączyc ogrzewanie tylnej szyb na niepracujacym silnku co gorsza nie ma tam wyłącznika czasowego np w Viki A nie ma tego problemu.
Szyba grzeje tylko na pracujacym silniku i do tego jest Timer któr ja po czasie w wyłącza w asteroidzie trzeba o tym pomyslec samemu.

Pozdro

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Ja też tak miałam, że mogłam słuchać radia tylko na włączonych kontrolkach lub włączonym silniku, ale dzięki genialnym forumowiczom zrobiłam sobie tak, że teraz mogę słuchac bez wkładania kluczyka do stacyjki. U mnie zamienienie dwóch przewodów o których mówi rzezniol nie pomogło... Jeśli masz 3 miejsca do bezpieczników to spróbuj przełożyć bezpiecznik w inne miejsce. A jeśli te dwa sposoby nie pomogą to przetnij żółty kabelek idący od kostki z radia, zaizoluj niepotrzebną końcówkę a drugą zmostkuj z kabelkiem czerwonym i będzie grało bez włączania kontrolek:) skoro ja to zrobiłam, tzn, że to jest naprawdę banalne ;) zajmie Ci to ok. 15 min :) Będzie działac na 100000%
Krwawa merry !!!! :)

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Zamiana miejscami przewodów dotycz problemu z podtrzymaniem pamięci w odbiorniki niefabrycznm ...

Brak możliwości odsłuchu radia bez kluczka to inny problem Opel tak ma tak, sobie inżnierowie zaprojektwali stacyjkie i koniec ....

Mostkowanie kabla to półśrodek uposledza to funkcjonalność polegajacą na automatycznym wyłączaniu radia po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczka ze stacjki.

OK działa ale zawsze mozna zapomniec wyłaczyć radia :)

Pozdro

maziak

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maziak »

Hehe naszczęście skleroza na starość jeszcze mnie nie dotknęła, więc to, że sama muszę wyłączyć radio w ogóle mi nie przeszkadza. Poza tym ja tak uwielbiam to autko, że po wyłączeniu silnika jeszcze ok. pół godz siedze w autku i słucham muzy :D:D

pozdro :)
Krwawa merry !!!! :)

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

maziak pisze: Poza tym ja tak uwielbiam to autko, że po wyłączeniu silnika jeszcze ok. pół godz siedze w autku i słucham muzy :D:D

pozdro :)

Prawdziwa Maniaczka Opla w takim razie;)



Sposób który opisała koleżanka jednak jest najprostrzy dla zwykłego "szaraczka" w elektryce i bez problemu kolega KoNiU008 powinien sobie poradzić.

Zablokowany