[Astra F] Da sie odlaczyc wycieraczki podczas spryskiwania?

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

Proponuję podnieś maskę i sprawdzić przewód który doprowadza płyn na przednia szybę i biegnie przy zawiasie. Jest on tam mocowany na taką metalową spinkę i czasami ona wylatuje co skutkuje zagięciem i przytrzaśnięciem tej rurki i w efekcie pęknięcie. Ja to zrobiłem rozcinając ten wężyk i łącząc grubszym wężykiem w tym miejscu.
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Jacolo pisze:Proponuję podnieś maskę i sprawdzić przewód który doprowadza płyn na przednia szybę i biegnie przy zawiasie. Jest on tam mocowany na taką metalową spinkę i czasami ona wylatuje co skutkuje zagięciem i przytrzaśnięciem tej rurki i w efekcie pęknięcie. Ja to zrobiłem rozcinając ten wężyk i łącząc grubszym wężykiem w tym miejscu.
Witam

Jaki jest cel dublowania odpowiedzi? Spójrz ile razy wspomniany było, aby sprawdzić wężyk...

JA:
pawel88 pisze:Spójrz jaka jest tego przyczyna, może przewód gdzieś jest zaciśnięty - wymień go. Może spryskiwacze na masce są zatkane - przeczyść.
WENCIK:
wencik pisze:.. pewnie masz gdzies przewod zgnieciony
CZACZA:
czacza pisze:moze zgnieciony a moze przerwany i gdzies do auta ci sie leje
MARIAN PASZEK:
marian paszek pisze:prawa strona gora w klapie jest karbowana rurka gumowa w ktorej biegnie przewod sprawdz czy sie nie zlamal bo moze miales w przewodzie letni plyn jak przyszly przymrozki
Wyczerpane zostały chyba wszystkie możliwości, cała długość przewodu prowadzącego płyn do tyłu jak i do przodu - POTRZEBNIE? :? To nie ten temat = Moderatorzy śpią :mrgreen: a podpowiedź zdublowana po raz piąty...

Pozdrawiam
Paweł

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

pawel88, Ja opisałem miejsce w którym najczęściej to występowało u mnie, po drugie forum jest po to że by opisać problem który się juz spotkało i pomóc pytającemu. Z twojej wypowiedzi wynika że najlepiej nie odpowiadajmy niech sobie każdy radzi sam. Po trzecie twój post jest za to bardzo przydatny w rozwiązaniu w/w problemu, ciekawe że tego moderatorzy nie zauważyli. Po 4 to lizidup jesteś pierwsza klasa. :m
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Jacolo pisze:pawel88, Ja opisałem miejsce w którym najczęściej to występowało u mnie, po drugie forum jest po to że by opisać problem który się juz spotkało i pomóc pytającemu. Z twojej wypowiedzi wynika że najlepiej nie odpowiadajmy niech sobie każdy radzi sam. Po trzecie twój post jest za to bardzo przydatny w rozwiązaniu w/w problemu, ciekawe że tego moderatorzy nie zauważyli. Po 4 to lizidup jesteś pierwsza klasa. :m
Witam

1. Co ma piernik do wiatraka?
2. Nie życzę sobie znieważania mojej osoby!

Regulamin Forum:
Art.1...
4. Autorzy treści wulgarnych, obraźliwych, naruszających zasady współżycia społecznego używający w swoich wypowiedziach wykropkowane wylgaryzmy będą karani ostrzeżeniami, a w ostateczności zostaną zbanowani.


Do rzeczy:

Tym postem, który Cię sprowokował do takich słów grzecznie (w przeciwieństwie do Ciebie...) zwróciłem uwagę, że pewien fakt powtórzył się już czterokrotnie i nie ma sensu dalej tego ciągnąć, skoro "sprawdź stan wężyka" świadczy o tym, że nie wiadomo gdzie jest uszkodzony i trzeba sprawdzić całą jego długość CAŁKOWICIE WYCZERPUJE TEMAT...

Dlaczego post Cię tak sprowokował? Nie to było jego celem...


Mimo wszystko Pozdrawiam Serdecznie i nie wszczynam konfliktów (nie po to jest forum)
Paweł :)

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

Gdzie ty widzisz wulgarna treść? Poprostu opisałem to co widzę i nie jest to bynajmniej wulgarne, dla mnie takie zachowanie jest śmieszne wlatujesz w post i wszystkim zwracasz uwagę jak byś wszystkie rozumy zjadł, to sie nazywa mania wyższości co raczej sie nie pomyliłem czytając twój drugi post ale i tak niema co tłumaczyć bo na pewno będziesz wiedział lepiej. Ty nie jesteś od zwracania uwagi post pisałem na temat, a co do wszczynania konfliktów to mi do tego daleko ale to ty się przyczepiłeś bez sensu w pierwszym poście do mnie i kończę ten jałowy watek.
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Dzieki wam za pomoc, jak sie ociepli to sprawdze to o czym pisaliscie :)
Astra F 1.4 X14NZ 1998

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

co do pierwszego postu to pracą wycieraczek podczas spryskiwania steruje przekaźnik wycieraczek i tak jak jest tam układ zaprogramowany to tak będzie włączał wycieraczki więc raczej nie da się tego obejść.

A jako ciekawostkę dodam że warto włożyć sobie właściwy przekaźniczek ze skody albo vw i wtedy zyskujemy dodatkową funkcję czyli taki bajerek że można sobie programować czas pracy trybu przerywanego (ten ze skody jest bardziej intuicyjny w obsłudze, dodatkowo ma też czas opóźnienia wycieraczek podczas spryskiwania szyby tak żeby wycieraczki nie zaczynały na sucho) - ale to jest już opisane w jakimś temacie o tym na forum

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

[External Link Removed for Guests]
tu masz wszystko odnosnie zmiany przekaznika
marpas 1954

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Wracajac do tematu z przed 3 tygodni... Faktycznie wina wezyka przy zawiasie od maski. Jakosc slaba ale widac ze wezyk praktycznie jest caly przedarty - w okolo 70% Brak mi slow:

[External Link Removed for Guests]

Teraz pytanie jak to zrobic, czy wymienic caly? Czy moze zastosowac jakas zlaczke akwarystyczna czy cos w tym rodzaju?

[ Dodano: 2009-03-04, 15:06 ]
Nie moge juz edytowac postu. Z rozbitej nexii z garazu wyciagnalem zbiornik po plynie do wspomagania i w nim zamontowany byl wezyk. Laczyl sie on ze zbiornikiem taka przelotka (grubsza odrobine od wezyka. Zamontowalem ta przelotke, owinalem dla pewnosci izolacja kilka razy i spryskiwacz dziala elegancko.
Astra F 1.4 X14NZ 1998

Awatar użytkownika
200grzegorz200

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2009, 18:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: 200grzegorz200 »

Witam
Panowie ja mam troszkę inny problem, w sumie myślę ze w zły temat sie wpinam ale to jest najbardziej aktualny jaki znalazłem o podobnej tematyce a nowy tutaj jestem, wiec jesli bardzo źle zrobiłem wybaczcie i odeślijcie mnie gdzie trzeba.
Problem polega na tym iż wycieraczka z tyłu nie działa jednak caył czas po uruchomieniu zapłonu słyszę tykający przekaźnik, spryskiwacz śmiga a wycieraczka umarła...
Jeżeli ktokolwiek tu jeszcze zajrzy proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Ucz się na błędach innych,
Nie wystarczy Ci życia, aby je wszystkie popełnić.

Zablokowany