[Astra F] nie chce odpalić

Awatar użytkownika
Piknik

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2009, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ustrzyki dolne
Kontakt:

[Astra F] nie chce odpalić

#1

Nieprzeczytany post autor: Piknik »

Witam, mam problem wlasciwie od wczoraj... rano wsiadlem do samochodu i chcialem zapalic, wszystko było jak najbardziej normalnie(kontrolki, oswietlenie) ale kiedy przekrecilem kluczyk w stacyjce to rozrusznik nawet nie ruszyl.. odpalilem auto przez kable i pojechalem do sklepu motoryzacyjnego i okazalo sie ze akumulator ma napiecie jak nowy, ladowanie jest idealne ale jak tylko zgasilem silnik (powinien sie naladowac...) i probowalem odpalic to bylo znowu to samo... nawet nie ruszyl... co to moze byc? prosze o pomoc...

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

a świece i kable jak u ciebie wygladają
wiesz moze to banalne że pisze o takich sprawach ale ostatnio przejechałem sie pare razy astrą kolegi i cos nie tak chodziła. Pytam sie kiedy wymieniałeś kable i świece no 60 tys temu aku ma roczny.
Wymienił świece i kable koszt 100zł a juz jeździł po gazownikacj elektrykach i kazdy co innego gazownik ze regduktor za 300zł elektryk żę alternator itd
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Awatar użytkownika
Piknik

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2009, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ustrzyki dolne
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Piknik »

swiece i kable mam OK... nie sadze zeby one mogly byc tego powodem... to sie stalo z dnia na dzien
przez jedna noc... tak jakby mi sie wyladowal po prostu akumulator... po zapaleniu przez kable przejechalem 300km i wogole sie nie naladowal... zgasilem silnik i probowalem zapalic i nic... znowu musialem przez kable.. sprawdzilem ladowanie i ladowanie jest OK...

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

swiece i kable wn maja guzik do krecenia rozrusznika.
jezeli na kable odpala a po jezdzie nie kreci z aku i na dodatek jak piszesz ladowanie wzorcowe to cos sie nie zgadza .
1 pozycz inne aku i sprobuj
2 jak nie da rady odpalic to odpal z kabli i wykonaj pomiary na aku jakie jest napiecie na wlaczonych i wylaczonych swiatlach i wentylatorze ogrzewania . powtorz te pomiary na alternatorze . podaj wyniki i napisz co sie dzieje z kontrolkami jak probujesz odpalac z aku i jaki odglos daje rozrusznik (cyka nie cyka kontrolki gasna czy nie )
3 jak bedziesz zmienial aku to wyczysc klemy i slupki bo cos mi wyglada na to ze zapinasz kable na zewnetrzna strone klem i jest ok .a w srodku moze nie byc kontaktu . ladowanie mozesz mierzyc na aku na klemach i na slupkach .ladowanie moze byc wzorcowe ino nie trybi do aku. sprawdz to.
marpas 1954

Awatar użytkownika
altera

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: altera »

Witam. Podaj jakie było napięcie ładowania,jeżeki faktycznie było OK, to przypuszczam , że przyczyną jest rozrusznik lub jakość połączeń stacyjka-rozrusznik, aku-rozrusznik. Akumulator też bym jeszcze raz sprawdził.
[External Link Removed for Guests]

sokół

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:42
Imię: Łukasz
Auto: Astra
Silnik: 1,8
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: sokół »

kolego to rozrusznik a dokładnie szczoty trzeba czymś postukać w obudowe rozrusznika jak nie pujdzie to wykręcić i przeczyścic miałem to samo.

pozdro

Awatar użytkownika
Piknik

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2009, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ustrzyki dolne
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Piknik »

juz wszystko jasne... po raz kolejny sprawdzilem ladowanie i jednak nie jest OK jest 13V i na aku i na alternatorze... w poniedzialem rano jade do elekromechnika... alternator siedzi... dzieki wszystkim

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#8

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

Podobny problem spotkał i mnie dzisiaj. Wsiadłem do samochodu kluczyk w stacyjkę przekręcam, kontrolki świecą się. Po chwili odpalam. Silnik dał znak życia przekręcił ze dwa razy i wszystko wysiadło. Kontrolki pogasły i zero odzewu. Po chwili spróbowałem ponownie. Kolejność jak wyżej. Kontrolki się świeciły, silnik tylko dał ledwo co głos i cisza.
Moje podejrzenie padło na akumulator. Ale tutaj jeżeli by się rozładował to by nic nie świeciło. A po przekręceniu kluczyka nic nie wskazuje na rozładowany akumulator.
Druga opcja rozrusznik.
Już wczoraj ciężko mi odpalił. Ale ruszył. Dzisiaj już nie bardzo.
Silnik X16SZR rok 96 benzyna.
Do wczoraj astra paliła bez problemu na dotyk.

Awatar użytkownika
doktur

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2008, 13:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: doktur »

KeySee, To prawdopodobnie akumulator. Przez 1,5 roku jeździłem na takim akumulatorze. Jak za 2 razem mi silnik się nie uruchomił to 3 raz już nie kręcił... a kontrolki świecily się normalnie.

Jednym z obiawów zużycia akumulatora jest wzrost oporu wewnętrznego i choć bez obciążenia trzyma napięcie to nie jest w stanie już dać tej setki amper'ów.

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#10

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

doktur, no właśnie też już bardziej obstawiam na akumulator. Trochę poczytałem na forum o akumulatorach. Jak podjedzie kumpel spróbuję odpalić na kable zapłonowe.

[ Dodano: 2009-03-29, 23:24 ]
I podejrzenie się potwierdziło. Akumulator rozładowany. Po przyniesieniu go do domu wlałem do niego prawie litr wody demineralizowanej. Tak miał biedaczyna sucho w środku. Obecnie stoi podłączony do prostownika i się ładuje.

Zablokowany