[Astra F] Spalona Astra

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

[Astra F] Spalona Astra

#1

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

Witam, parę tygodni temu spaliła mi się Astra od elektryki, ogień powstał przy lewej tylnej lampie. Mam takie może dziwne pytanko :D Kiedyś tutaj na forum wyczytałem iż można w miejsce zegarów bez obrotomierza włożyć z obrotkiem (znacznik W musi być ten sam). I tak właśnie zrobiłem przełożyłem sobie zegary i dzień później poczułem lekki smród dochodzący nie wiadomo skąd, potem zniknął no i dzień później znowu się pojawił. Potem pewnego dnia czyli jakieś 4 dni od wymiany zegarów zapalił mi sie bagażnik no i spłonęła w środku.
Czy to ma coś wspólnego z nowo przełożonymi zegarami??
(podkreślam iż płomień urodził się w kablach z tylnej lewej lampi, lecz biegnie tam wiązka kabli tez na prawa lampę oraz podświetlenie rejestracji). Dodam jeszcze iż zanim wybuchł ogień kierunkowskazy już nie działały gdy jechałem do domu, dodam również iż czasami kierunkowskazy paliły się ciągłym światłem, nie migały( np kiedyś stałem przy drodze na awaryjkach, poszedłem do kumpli którzy stali przede mną w pewnym momencie odwróciłem sie a wszystkie kierunki porostu się paliły nie migały, zjawisko to występowało od czasu do czasu myślałem ze to od wilgoci).
Sorki ze się tak rozpisałem ale chciałem dokładnie opisać co się mniej więcej działo zanim doszło do pożaru. Teraz właśnie kupiłem Astrę w 5 drzwiach no i chciał bym znowu włożyć zegary od spalonej astry z obrokiem lecz się boje.
Acha czym mogę wyczyścić tył zegarów? bo jest zabrudzona od kurzu i nieco dymu. Z góry dzięki za pomoc.

Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 17:30 przez Furiat23, łącznie zmieniany 1 raz.

Helmutkm

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2008, 22:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Helmutkm »

Sprawdź kable za włącznikiem świateł awaryjnych. Bo to świecenie wszystkich kierunków może od tamtej strony być.

Poza tym, żeby wyjąć skrzynkę bezpiecznikową to na początek odkręć 2 śrubki poz skrzynką, poluzuj wiązki przewodów za nią (mogą byc pospinane plastikowymi opaskami). I od razu mówie, że nie będzie łatwo. W sobotę grzebałem w tamtym miejscu i trzeba się było poszarpać trochę.

kondor

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kondor »

weż nie strasz bo kostke z tyłu po lewej mam juz stopioną i kierunki też mi świeca czasem a nie migają....to co nastepne? :cry:

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

kondor Zrob przeglad instalacji chociazby dla samego spokoju ducha :) Pozdro

Zablokowany