Siłownik zamka centralnego (Sterujący) SILICON - Astra F

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

Siłownik zamka centralnego (Sterujący) SILICON - Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Nadmienię, że użyłem opcji "Szukaj" i to z różnymi kombinacjami i wyskakuje ciągle to samo w wynikach - czyli masa innych niepotrzebnych odnośników.. :evil:

Wracając do sprawy..
W astrach były montowane (oprócz oryginalnych siłowników zamka centr) siłowniki firmy Silicon, które działają razem z alarmem tej samej firmy.. I taką właśnie instalację mam w astrze -
[External Link Removed for Guests] - dokładnie coś takiego.
Problem polega na tym, że padł mi siłownik sterujący ( od kierowcy ), instalacja SILICON posiada 4 kable, a sterowniki oplowskie mają tylko wejścia na 3..
I teraz pytanie, czy sterowniki GM oplowskie podejdą pod tą instalację?
Czy istnieje jakieś rozwiązanie na to?
Szczerze to jestem kompletnie zielony, dlatego proszę o pomoc ;)
Obrazek

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

hmm :)

Padł ci silnik w tym silowniku czy padło ci sterowanie pozostałymi zamkami ?

Generalnie problem polega na tym że musisz rozpoznać jak master steruje centralke na pozostałe zamki wtedy bedzie wiadomo jak to ugryźć.
Słowem musisz pomierzyć co sie zwiera/rozwiera gdy siłownik zamyka/otwiera drzwi.

Na moje oko najłatwiej bedzie podpasowac zwyklego mastera na 5 kabli.

Pozdro

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

rzezniol, dzięki za odpowiedź.

Padł mi siłownik sterujący, czyli sterowanie wszystkimi drzwiami. Pozostałe z pilota się zamykały, jednak nie było sterowania od środka ( gdybym chciał wszystkie zamknąć ) no i oczywiście nie zamykały się drzwi od kierowcy.

Na szczęście już po problemie. ;)

Na początek w kwestii wyjaśnienia:
Sterownik do Astr oryginalny nie pasuje do mojej instalacji to 1. (brak funkcji zamykania od środka wszystkich zamków) - normalne zamykanie z pilota jest możliwe. - Ale wtedy razem z alarmem.
2. Master (testowałem Maxicar 686H) na 5 kabli działa, ale nie zamyka od środka.. umie za to domknąć el. szyby ( których nie mam :P ) jeszcze pozostaje jeszcze jeden kabel na podpięcie sobie niezależnego siłownika klapy bagażnika. Z tym, że nie mam tam siłownika :P

Także musiałem poszukać oryginału i znalazłem, uff udało się oryginał nowy Silicona za całkiem rozsądne pieniądze, co załatwia sprawę. :)
Obrazek

Zablokowany