Podłączenie Opel-Tech2 USB z VISTA 64 bit - PROBLEMY !!

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Podłączenie Opel-Tech2 USB z VISTA 64 bit - PROBLEMY !!

#1

Nieprzeczytany post autor: eon »

Szukałem na forum takiego wątku ale nie znalazłem....

Zakupiłem łącze Opel-Tech z usb.
Zainstalowałem najnowsze sterowniki pod viste 64 bit dla łącza.

Po podłączeniu do laptopa program OPEL-tech2 sie opala, jednak wchodząc w kolejne zakładki aż do "AIRbAG..." wyświetla pole z danymi airbagów (puste nieaktywne) z komunikatem u dołu "Controller not response" i co kilka sekund próbuje ponownie sie łaczyć "connecting..." i znowu "controller not response czy not answer" i tak w kółko.

Ustalałem w programie opel-tech2 i viście te same porty Com(np. com1, com4) ale to nic nie daje

Podejrzewam że jest coś nie tak w ustawieniach zaawansowanych portów COM w systemie Vista Home Premium 64 bit i/lub programie opel-tech2- settings (złącze to ma jakiś emulator z usb na com).

POMOCY !
pozdro !
EON

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: koralm »

eon pisze:Szukałem na forum takiego wątku ale nie znalazłem....

Zakupiłem łącze Opel-Tech z usb.
Zainstalowałem najnowsze sterowniki pod viste 64 bit dla łącza.

Ustalałem w programie opel-tech2 i viście te same porty Com(np. com1, com4) ale to nic nie daje

Podejrzewam że jest coś nie tak w ustawieniach zaawansowanych portów COM w systemie Vista Home Premium 64 bit i/lub programie opel-tech2- settings (złącze to ma jakiś emulator z usb na com).

POMOCY !
zlacze USB to nie COM :)
jaki emulator masz na mysli?
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Nie wiem czy w twoim przypadku to pomoże, ale np. VAG-COM nie chciał nam gadać na viście, bo jest to jak wiadomo "najlepszy" system MS, ale po różnych próbach pomogło zapodanie polecenia "uruchom jako administrator" co jest o tyle dziwne, że zalogowany w systemie byłem na koncie z pełnymi prawami administratora.
Ogólnie jednak jeśli chodzi o fejsy to te na com są ponoć lepsze ( ja osobiście do opla jeszcze nie testowałem)

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Generalnie panowie emulacja portów COM na USB to w wielu przypadkach problem nie tylko na Viscie.
Jak wiadomo emulacja to cos wymuszonego i niestety nie zawsze jest kompatybilna z pierwotnym protokołemi tu pojawia sie problem sterownika który to powinien zapewnić.

A dalej to problem samego oprogramowania wykorzystującego połaczenie danym interfacem które zwyczajnie nie jest kompatybilne z danym OS`em ( sposobem wmulacji portów).

Aktualnie mamy sytuację jak za czasów wchodzenia XP`ka na rynek zastepująć win98.

W moim przypadku pełne przestawienei sie na XP nastąpiło po około 5 latach kiedy wszystkie problemy komunikacji po portach COM i emulacji portów zostały rozwiązane prze programistów oprogramowania które stosowałem ( głównie serwis GSM) ... nie wiem czy pamiętacie programik zwany "UserPort" pod XP`ka który odblokowywał bezposredni dostęp do COM i LPT.

Teraz mamy analogiczna sytuacje ... wiec ja osobiście z Vista jescze dłuugo poczekam .... no i po co instalować system który jak dla mnie nie oferuje nic wiecej niz XP a pozera zasoby jak wieloryb kryl :).

Tak że na dzień dzisiejszy podejzewam że po USB Z tech2 bedzie ci ciezko pogadać pod vista o ile jest to mozliwe - jeszcze nie mam znajomego ktory pogadal z oplem po USB pod Vista.

A i jeszcze jedno ... :)

Zeby pogadac z kompem samochodu musisz miec przekrecony kluczyk w stacyjce w pozycji zapłon :) (moze akurat najnowsze stery smigaja i to jedyny problem z komunikacją)

Pozdro

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

osobiscie nie znam kogos co mu smiga tech 2 na usb na windzie XP a co dopiero na viscie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

;D wesoł, no w sumie ja tez nie wszyscy moi znajomi pracuja na Interface COM z MAX232 mojej produkcji.

Pozdro

szogun

#7

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Podłącze sie do tematu.

Przymierzam sie do kupna interfejsu Opel Tech 2 1995-2004, czy bede miał problemy z jego uruchomieniem? Z tego co sie przyjrzałem temu urządzeniu jest podłączane do kompa za pomocą kabla usb.
Mam u siebie zaistalowanego wina XP, z tego co wyczytałem tutaj może być problem.

Może znacie jakieś urządzenie do diagnostyki auta które nie jest stosunkowo drogie i a zarazem funkcjonalne (roczniki od 1995) i współpracuje z winem XP :?:

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

W wielu miejscach słysze ze jezeli interface TECH2 to tylko COM zresztą z tego tematu tez to wynika.
A TECH 2 to tez tylko gniazdo 16 pin a przed `96 takiego nie montowali w oplach astrach.
Przy złaczu 10 pin TECH1.


Pozdro

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

szogunese pisze:Z tego co sie przyjrzałem temu urządzeniu jest podłączane do kompa za pomocą kabla usb.
Gdzie sie przyjrzałeś? na aukcji allegro? To kup sobie taki fejs i odrazu go wywal na smietnik. Ile razy mozna pisac ze tech 2 do aut opla po 96 roku z wtyczka obd2 NIE ŚMIGA na USB !!! To ze VW seata czy skode podepniesz kabelkiem na USB i bedzie dzialac to nie znaczy ze opla tez tak sie da. Mam kabel na com od VW i podpinam nim zarowno VW jaki i ople ale kablem od VW na USB nie podepniesz opla.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

mike82k-ce

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 kwie 2008, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mike82k-ce »

witam,
przy okazji czytania tego posta, czy znacie jakies programy diagnostyczne pod xp do opla f z '94?

Zablokowany