Zamek centralny. Nie mam juz do tego siły....

Awatar użytkownika
Ostol89

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2009, 9:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Zamek centralny. Nie mam juz do tego siły....

#1

Nieprzeczytany post autor: Ostol89 »

Witam. Zakupilem sterownik do zamka centralnego "CarProtect BX10" a mam maly problem. Nie znam sie na elektryce i nawet nie wiem co zrobic z tymi kabelkami (ktore laczyc z ktorymi i w jaki sposob) Pojechalem do majstra i jak uslyszalem kwote to az musialem usiasc. Koszt samego montazu sterownika wynosi 150zł. Nie bardzo mi sie podoba to ze za taka cene moge zamykac autko z pilota wiec chce sie za to sam zabrac. Moze mi ktos wytlumaczyc krok po kroku jak do tego podejsc? Jakie kable polaczyc? Dostalem schemat:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Nic z tego nie rozumiem ale moze wy rozumiecie :) Prosze o pomoc! Mam Astre F z 93r. Z gory dzieki :)

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

A co tu rozumiec ... sprawa jest prosta jak budowa cepa a jak nie wiesz o co chodzi to lepiej zapłać te 150 zł i miej to aby zrobione przez kogos kto ma o tym pojęcie ...

A jak sie upierasz to ...

Astra centralny zamek sterowanie "dwoma minusami"

Wykorzystujesz schema "C" z drugiego linku

Close signal i open signal analogicznie podpinasz pod takie sygnały w astrze schematy instalacji Astry F sa dostepne np na astra.autokacik.pl

Centralke ustawiasz jako "blokowanie elektryczne" 0,5s

Czerwony >> zasilanie podpinasz pod stały plus ale obowiazkowo przez bezpiecznik ... producent powinien zapewnic bezpiecznik na zasilaniu.

Z tym kierunkowskazem to producent poleciał sobie dość frywolnie nie do konca kumam jego zamysł bo z tego schematu mi wychodzi ze potwierdzenie zamknięcia/otwarcie masz tylko jedną stroną kierunkowskazów.

Pozdro

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Ostol89 pisze:Koszt samego montazu sterownika wynosi 150zł.
rzezniol pisze:lepiej zapłać te 150 zł i miej to aby zrobione przez kogos kto ma o tym pojęcie ...
... za darmo nikt nie bedzie rozgrzebywał auta... to chyba jasne....
... spróbuj tylko zdjąć boczek od drzwi... czas i nerwy - kosztują... za tą kasę(niewielką) masz przynajmniej fachowo podłączone i sprawdzone... też to robiłem - sam bym tego nie zakładał - jak poczytasz forum to zobaczysz - potem same problemy są... Pozdro..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

CyberDuck

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: CyberDuck »

rzezniol pisze:Z tym kierunkowskazem to producent poleciał sobie dość frywolnie nie do konca kumam jego zamysł bo z tego schematu mi wychodzi ze potwierdzenie zamknięcia/otwarcie masz tylko jedną stroną kierunkowskazów.
Mysle, ze producent te czesc schematu raczej potraktowal tylko
pogladowo. Normalnie robi sie to tak ze podlacza przez diody lewa i prawa strone.
Mozna tez zamiast do kierunkow podpiac sie pod postojowki z przodu i tylu.
Ja tak mam i niepotrzebowalem diod.

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Mysle, ze producent te czesc schematu raczej potraktowal tylko
pogladowo.
Pogladowo i to bardzo :)
Normalnie robi sie to tak ze podlacza przez diody lewa i prawa strone.
Ja to wiem ty to wiesz i zapewne tez wie to ten elektryk ktory chce za podłaczenie tego 150 zł .... i właśnie miedzy innymi za to że wie chce te 150 zł a nie "na fajki".

Pozdro

Zablokowany