Resetowanie zegara - problem

tompatrz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Resetowanie zegara - problem

#1

Nieprzeczytany post autor: tompatrz »

Niedawno stałem się posiadaczem Opla Astry 1993 rok:)
Podłączyłem sobie radio JVC, przeciąłem ten kabel co usuwał z wyświetlacza date ale mam następujący problem. Otóż co jakiś czas wyświetlacz ten w samochodzie mi sie resetuje i muszę od nowa ustawiać date. Co może być tego przyczyną?

Odpalam jadę, odpalam jadę jest dobrze aż odpalam i godzina zresetowana do 92 roku 0:00.
Co z tym zrobić czekam na porady.

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

ciekawe ...

Ktory to kbel przecioles ??
Z tego co wiem to w JVC masz tylko 2 gniazda iso i na tych 2 gniazdach iso nic nie idzie do wyswietlacza trzecia kostka od TID`a, MID`a w twoim przypadku "wisi w powietrzu" i na wyswietlaczu powinna na stałe być data bez zadnego ciecia .

Jak ci sie kasuje sprawdziłbym samego TID`a/ MID`a moze ma w srodku zimnego luta jak straci zasilanie to sie kasuje.

Pozdro

tompatrz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tompatrz »

Sprawdzę. Oczywiście 2 kostki ale z tej jednej ten szaro-zielony czy cos w tym stylu zakłócał prace zegara.
Pozdro

mike82k-ce

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 kwie 2008, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mike82k-ce »

u mnie jest podobnie z datą też się resetuje, i najlepsze jest tez to że temperatura skacze. raz pokaze +33C raz -59C, raz wogule sie nie świeci tid. z tego co czytałem z usterki to wychodzi na wadliwy czujnik który jest pod zderzakiem z lewej strony o ile dobrze kojarze. jeszcze tam nie zajrzałem bo to się stało w zime:/ spróbuj przytrzymać dwa guziki dopuki ci sie nic nie pokaże, wtedy powinno wyskoczyc np jakies f12 i potem kody usterek. może z tego coś wyniknie.
teraz jak jest coraz cieplej na dworze, bedzie łatwiej i przyjemniej grzebać w asi :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

mike82k-ce, ty to masz zapewne zimne luty na tidzie albo jakies przerwania w okablowaniu czy wtyczkach. Nie koniecznie musi byc walniety ten czujnik temp w zderzaku zeby zle pokazywac temp.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

mike82k-ce

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 kwie 2008, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mike82k-ce »

wesoł sprawdze dokładnie ten tid pod wzgledem zimnych lutów bądź luźnych kabelków itd

tompatrz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tompatrz »

moja sprawa wyświetlacza będzie chyba rozwiązana. rozebrałem go dziś i zauważyłem na złączu od wtyczki bardzo słabe a nawet popękane luty. zaniosłem do serwisu i koleś popatrzył pod lupą i stwierdził że bardzo są uszkodzone. Zostawiłem do przelutowania wyniesie mnie to 10 zł i mam nadzieję że będzie już dobrze działać:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#8

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

tompatrz daj znać co i jak bo od 2 dni mam tą sama akcje :D zamkne drzwi i TID łapie restart.Dzisaj sprawdziłem kable i rozebrałem sam tid,może coś da a może nie.

tompatrz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tompatrz »

wczoraj to wszystko podłączyłem ale przepaliły mi się żaróweczki w DID, dzisiaj założyłem nowe i jak sie nie zresetuje w ciągu kilku następnych dni to problem zażegnany, i raczej tak będzie bo teraz luty są bardzo dobre nie to co było:)
wiec zobacz sobie luty jakie masz na złączu i albo przelutuj sam, albo zanies do jakiegos punktu napraw elektronicznych ode mnie skasowali 10 zł, wolałem dać niż się bawić z tymi małymi lutami. Pozdro

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#10

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

kurcze taka samą akcje mam ja :) przelutowałem TIDa i po podlączeniu przepaliły mi sie żarówki od podświetlania,sam tid coś ześwirował wiec zabrałem go znów do domu.Oczyściłem lutowane punkty z kalafoni i po podlączeniu i zmianie zarówek działa wzorowo,wcześniej jak coś pyrknełem w tida lub przy wypinaniu kostki odrazu sie restartował.
Dałeś mi do myślenia z tymi lutami tompatrz,myśle ze będzie ok.
PS ma ktoś foto elektroniki TIDa bo pewien układ mnie zainteresował :)

Zablokowany