dodatkowe gzniazdo zapalniczki w bagazniku astry G caravan

Awatar użytkownika
snajper555

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2009, 10:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

dodatkowe gzniazdo zapalniczki w bagazniku astry G caravan

#1

Nieprzeczytany post autor: snajper555 »

Witam. chcialbym miec mozliwosc jednoczesnego podlaczenia lodowki w bagazniku i nawigacji (oba urzadzenia sa zasilane z gniazda zapalniczki.

Moje pytania:
- czy gdzies w bagazniku istnieje mozliwosc wyprowadzenia zasilania tak, zeby 12V bylo dostepne przez caly czas (bez koniecznosci ciagniecia dodatkowego przewodu)?
- czy ktos ma jakis inny pomysl / alternatywe jak uzyskac interesujaca mnie funkcjonalnosc?

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

z tego co wiem to + jest ciągle w lampce na podsufitce ale nie wiem czy nie będzie za cienki kabel by podłączyć pod to coś większego.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

szogun

#3

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Tak jak kolega bubu1769 napiasał, kable które idą do lampki podsufitówce są za cieńkie.
Najlepiej bedzie jak pociągniesz nowe kable odpowiednio grube.Wystraczy tylko plus + masę wezmiesz z budy.Nie jest przy tym nawet dużo roboty.

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Najlepiej zainwestuj w jakiś subwoofer i wzmacniacz, dużo miejsca ci to nie zajmie, dźwięk ci się polepszy a i kabel zasilający ciągnąc byś musiał :) A tak na poważnie to nie jestem pewien ale czy aby do tylnej wycieraczki nie idzie też kabel na którym jest ciągle + ? on powinien starczyć tylko nie jestem do końca pewien czy zasilanie jest na nim cały czas czy tylko przy przekręconym kluczyku. Tak czy inaczej to wtedy wystarczyłoby znaleźć go w wiązce i podpiąć cie pod niego a - normalnie wziąć z budy.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

szogun

#5

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Ten kabel tez może okazać sie za cieńki.
Kiedy poprowdzi nowy kabel bedzie miał pewność ze nic sie nie stanie.W przyszłości nie spowoduje uszkodzenia instalacji.

Także radzę mu jak najbardziej przeprowadzić nowy kabel zasilający o srednicy nie mniejszej niż 2.5 mm.

Zablokowany