Gdzie podłączyć oświetlenie bagażnika i siłownik tylnej klap

Awatar użytkownika
marcindziki1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2009, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwiatonowice
Kontakt:

Gdzie podłączyć oświetlenie bagażnika i siłownik tylnej klap

#1

Nieprzeczytany post autor: marcindziki1 »

Witam. Nie dawno zakupiłem Astrę 1.4 16V 98r. no ale żeby nie było zawsze musi być jakieś ale. Tak jak w temacie: chciałem spytać gdzie ma być podpięte podświetlenie bagażnika w astrze żeby działało gdyż w moim autku ktoś urwał kabel i nie działa.:( żarówka jest dobra a czasem by się przydało. Podobny przypadek mam z siłownikiem do tylnej klapy. Jest zamontowany ale kable są urwane. A centralny na bagażnik też by mi się przydał. Bardzo proszę o poradę bo chciałbym naprawić te 2 usterki.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

marcindziki1, napisz w którym miejscu są urwane kable ?

Jeżeli chodzi o lampke to pod akumulatorem ( przez skrzynke bezpieczników ) a siłownik na klape będzie szedł w wiazce od centralnego zamka
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marcindziki1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2009, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwiatonowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcindziki1 »

kable są urwane: te od centralnego idą przez klapę i koło zawiasu a potem sa już urwane . A od oświetlenia są urwane mniej wiecej w miejscu gdzie mozna zamontowac z tyłu głosnik. Taki okrągły otwór...i tam jest jakiś wyłącznik czy cuś który wciska klapa tak przynajmniej myśle.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

marcindziki1, w tym momencie cięzko co kolwiek powiedzieć. Kable idą w progu po stronie kierowcy. Chyba jedyne co mozesz zrobić to rozebrać bok i szukać gdzie są one ucięte ( wydaje mi sie ze rozebranie plastików w bagarzniku wystarczy ) i sztukowanie kabli...
[External Link Removed for Guests]

DarkDude

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 maja 2008, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: DarkDude »

marcindziki1, uzupełnij profil bo nawet nie wiadomo jaką masz budę.
U mnie w sedanie jest tak: od lampki bagażnika są dwa przewody: czerwony i brązowo-biały. Czerwony to stały +, idzie od bagażnika w osłonach progów po lewej stronie auta do skrzynki bezpieczników. Brązowo-biały to masa, powinien się kończyć na wyłączniku krańcowym klapy. Czasem jest jeszcze dodatkowy przewód od wyłącznika klapy do wyłącznika krańcowego drzwi kierowcy - uruchamia alarm jeśli jest uzbrojony i otwarty zostanie bagażnik.
Zrób tak: zdejmij osłonę progu przy lewych tylnych drzwiach (na osłonie widać takie okrągłe nacięcia, podważasz je cienkim śrubokrętem, pod zaślepką jest Torx, odkręcasz płaskim) i szukaj czerwonego przewodu. Jak nie znajdziesz, zdejmij osłonę progu przy drzwiach kierowcy, pewnie tam będzie. Dalej jest już złącze X4, nie chce mi się wierzyć żeby ktoś wyrwał kabel razem z pinem ze złącza.
Jak będziesz miał szczęście to przewody od centralki będą urwane tam, gdzie zasilanie od żarówki.
I jeszcze jedno. U mnie w sedanie te przewody o które pytasz są już ze dwa razy robione - przetarły się o zawias klapy. Tak więc pewnie daleko ich szukał nie będziesz :)

Zablokowany