Kontrolka pasów kierowcy... Możliwe?

Jam2

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 mar 2009, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kontrolka pasów kierowcy... Możliwe?

#1

Nieprzeczytany post autor: Jam2 »

Cześć.

Chciał bym zrobić coś w stylu "Anty Gapa" czyli kontrolka zapiętych pasów kierowcy.

Obok kontrolki ABS'u jest kontrolka pasów. I chciał bym zrobić instalację która sprawdza czy pasy są zapięte (pasy kierowcy). Jeśli nie to kontrolka świeci się aż do zapięcia pasów.

Możliwe jest zrobienie coś takiego? W cabrio jest tam gdzie pas wychodzi z tyłu taka blaszka i do niej idzie 1 kabel a 2 gniazdo jest puste. To po oby stronach jest. Czy może ta kontrolka dotyczy tylnych pasów? Sam już nie wiem.

Tak czy inaczej chciał bym aby ktoś spróbował wytłumaczyć jak zrobić taką Anty Gapę.

Pozdrawiam
Obrazek

lknetpl

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 27 cze 2009, 2:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lknetpl »

Jeśli mogę coś dodać od siebie. Nie uważam by taka instalacja w ogóle miała sens. Jeśli Ty prowadzisz, jesteś kierowcą to TY powinieneś zadbać o to by all mieli zapięte pasy. Ja potrafię być tak uparty że nie ruszam póki all nie zapną pasów 8) Więc po co ten Anty Gapa?
lknetpl.info - zapraszam!
[External Link Removed for Guests]

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

Człowiek ma to do siebie, że łatwo wpada w rutynę. A jak robi wszystko automatycznie, to może coś równie automatycznie przeoczyć. W końcu po coś są te przypominacze, nie?

Ale że stareńka Astra F ma jakąś kontrolkę od pasów, to nie wiedziałem.
Może sama lampka przy zegarach jest od czegoś innego, na przykład od napinaczy (sam mam sprężynowe, więc one kontrolki chyba nie mają, zresztą i tak wyglądają na "odpalone")
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Lukasz_1983

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2009, 18:03
Imię: Lukasz
Auto: Opel Astra F combi
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lukasz_1983 »

NoOne3 pisze:Ale że stareńka Astra F ma jakąś kontrolkę od pasów, to nie wiedziałem.
Może sama lampka przy zegarach jest od czegoś innego, na przykład od napinaczy (sam mam sprężynowe, więc one kontrolki chyba nie mają, zresztą i tak wyglądają na "odpalone")
Kontrolka raczej nie służy do informowania o napinaczach.
Swoją drogą Astra ma w zestawie kontrolek parę "światełek", które tak właściwie z niewiadomych przyczyn nie są podłączone. Jak dla mnie, to skoro fabryka robi takie kontrolki (np. światła postojowe, mijania, przeciwmgielne przednie) to powinno to być podłączone, w przeciwnym przypadku nie widzę zbytniego sensu tych kontrolek.

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

To były tylko takie moje dywagacje...

Niektóre mogą być niepodłączone, bo... nie ma ich akurat do czego podłączyć. Auta są montowane z różnym wyposażeniem i z możliwością doposażenia, czy to w salonie, czy też później, poza tym te same zegary są chyba jeszcze w Vectrach i Calibrach. Jeden projekt i jedna linia produkcyjna (do zegarów) to oszczędność. Jest więcej takich części.

Nie jest wykluczone, że któreś egzemplarze jednego z wymienionych modeli były wyposażane w "przypominacz" i stąd szkiełko w kontrolce.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

hmm a sprawdzales czy nie masz kabelka przy zamku od pasa? moze cos tam jest tylko nie dziala?? troche lipa ze w astrze nie ma takiego bajeru bo np nawet tico ma taki myk ;) co do zapinania pasow to mam tez juz taki chory nawyk ze bez pasa mi nei wygodnie sie jedzie aczkolwiek juz ze 2 razy wylecialo mi z glowy ale to czlowiek jak ma jakies zmartwienie na glowie to potrafi zapomniec.
kupie podłokietnik przód astra g

lknetpl

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 27 cze 2009, 2:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lknetpl »

grzechu86tonie pisze:troche lipa ze w astrze nie ma takiego bajeru bo np nawet tico ma taki myk
niezły bajer nie?? :lol:
grzechu86tonie pisze:juz ze 2 razy wylecialo mi z glowy ale to czlowiek jak ma jakies zmartwienie na glowie to potrafi zapomniec.
zapomniałeś o pasach a pamiętał byś spojrzeć na zegary czy nie świeci Ci kontrolka pasów?
lknetpl.info - zapraszam!
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

na att jest opis jak zrobić żeby paliła się kontrolka pasów dla kierowcy a po zapięciu gasła. Sprzed 3 albo 4 lat post jest ;)

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Iknetpl
no na zegary bym spojrzal bo mnie zaraz drazni jak cos mi sie swieci ciagle w aucie :D nawet radio mam sciemnione na full a i tak mnie wnerwia jak w nocy jade :/ a u mnie chyba jest nawet kabelek przy "zapinaczu" do pasa ale nei jestem 100% pewny.. sprawdzic nei sprawdze bo stoi teraz na kołkach :mrgreen:
kupie podłokietnik przód astra g

lknetpl

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 27 cze 2009, 2:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: lknetpl »

grzechu86tonie pisze:Iknetpl
LKNETPL jak już, sorry za OT.
lknetpl.info - zapraszam!
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany