[Astra G] Światła STOP, nie gasną gdy puszczę pedał hamulca.

Awatar użytkownika
damian27

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2008, 0:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[Astra G] Światła STOP, nie gasną gdy puszczę pedał hamulca.

#1

Nieprzeczytany post autor: damian27 »

witam , mam problem w mojej astrze 2, slnik 1,6 8v, mianowicie gdy naciskam hamulec to światła stopu sie świecą ale juz nie gasną ,świeca sie caly czas , a do tego zapalaja sie jeszcze światła postojowe,może miał już ktoś taki przypadek w swoim aucie ?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2009, 14:45 przez damian27, łącznie zmieniany 1 raz.
GKS KATOWICE JANÓW

Mirko

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mirko »

Ciekawy przypadek,
w asterce chyba nie ma modułu sterującego światłami (LKM), bo objaw jest taki jakby było wew zwarcie. Wygląda to tak jakby zailanie przekaznika stop wyzwalało również przekaźnik od świateł postojowych co z kolei powoduje "podtrzymanie" - niegaśniecie świateł. Zgodnie z tą teorią przebicie występowałoby pomiędzy cewkami obu tych przekaźników oraz pomiędzy zasialniem cewki i stykiem roboczym jednego z tych przekaźników. Sprawdź przekaźniki od świateł, czy nie są przegrzane, czy nie ma tam jakiejś wilgoci, przy okazji sprawdź czujnik na pedale hamulca, kiedyś w mitsubishi mi padł i stop świecił cały czas.

Nie jest to raczej zwarcie w lampie, bo wtedy byłaby "choinka", ale światła by gasły normalnie.

Powyższe wnioski sa wysute na podstawie znajomości automatyki przemysłowej, nie znam instalacji elektrycznej w astrze.
nie pozwólmy aby brak zdecydowania wykluczył nas z działania

Awatar użytkownika
bocian

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2009, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bocian »

kolego sprawdz jeszcze obydwie wtyczki na tylnich lampach jak i całą podstawkę potrafią sie zgrzać i tak jak kolega opisał powyżej zaskoczą przekazniki i klapa wszystko świeci i nic nie gasni
pozdro :m

Zablokowany