elektryczne szyby astra F bertone cabrio

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

elektryczne szyby astra F bertone cabrio

#1

Nieprzeczytany post autor: frodo »

witam. mam problem. kupiłem Asie z uszkodzonymi przełącznikami szyb elektrycznych . brakuje konsoli w dzrzwiach kierowcy do sterowania - oryginalnie cztery przełaczniki plus blokada tylnich szyb. z tyłu mam popsute przełączniki a u pasażera z przodu brakuje;/.

nie wiem za bardzo co zrobić z tym problemem. jeździłem po różnych szrotach , pytałem ale nikt nie ma. do zwykłej astry moge załatwić. ale czy to coś da? można to wszystko zastąpić uniwersalnymi?
prosze o pomoc. dobrze chociaż że dach sie otwiera heheh

Pzdr

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Mam pytanie: czy zdjąłeś boczki (5 minut roboty) i sprawdziłeś czy reszta jest? Tzn wiązki z wtyczkami do sterownika i siłowniki w drzwiach? Może ktoś je wcześniej sprzedał, pół biedy same przyciski...
Spróbuj pogadać z tym allegrowiczem:
[External Link Removed for Guests]

Dorota_gg
Widzę, że wystawia bardzo dużo zestawów elektrycznych szyb do Astry F w różnych wersjach. Coś czuję, że może i przełączniki by się znalazły, spróbuj napisać.

Ale upewnij się, że masz resztę instalacji! Może trzeba kupić coś więcej niż same sterowniki...

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#3

Nieprzeczytany post autor: frodo »

tak.ściągałem boczki .jest cała instalacja. kable sobie wiszą. silniki podpinalem na krótko i działają. szyby góra - dół. tylko sterowania brak. napisałem juz jeszcze przed tym postem do każdego na allegro co miał cos z bertone'a do sprzedania. zobaczymy....

Jam2

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 mar 2009, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jam2 »

frodo, są czasami bertony na części. Ja kupiłem klawisze do tylnich szyb za 50 zł. Szukaj takich astr bertone na części.
Obrazek

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Napisz jeszcze ogłoszenia na wszystkich forach Astrowych w stosownych działach, że chcesz takie coś kupić. Napewno się znajdzie ktoś kto ma to do sprzedania.

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#6

Nieprzeczytany post autor: frodo »

narazie lista wysłkowa z pytaniami poleciała na algiero ale juz pięc maila dostalem ze akurat nie maja , no ale szukam. a ze zwykłej astry F nie podejdą?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

frodo pisze:a ze zwykłej astry F nie podejdą?
Same przełączniki oczywiście podejdą. A cabrio to nie jest zwykła Astra F? :mrgreen: Dachu nie ma ale specjalnych wersji drzwi dla niej nie robili :D Przełączniki na 4 szyby bywały też w sedanie/ htb5D/kombi... ale są rzadziej spotykane. Najczęściej w cabrio.

Jam2

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 mar 2009, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jam2 »

Nie podejdą. W cabrio są inne wejścia połączeniowe ;).
Obrazek

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Jam2 pisze:Nie podejdą. W cabrio są inne wejścia połączeniowe ;) .
??? A przełączniki wyglądają tak samo, w końcu montuje się je do aut 4/5D... czyli wtyczki inne? Podobną sprawę miałem z wtyczkami do lusterek elektrycznych. Wtyczka do sterownika była ciut inna (poprzednią wiązkę miałem swoją oryginalną a nową od poliftowej Astry z elektryką szybek) ale... ilość i kolor drucików się zgadzały! Wystarczył więc nóż i lutownica i 5 minut roboty.

Jam2

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 mar 2009, 18:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jam2 »

Tomek_0181, Też tak myślałem ale tam są takie charakterystyczne złączki które bardzo ciężko zlutować. Weź też pod uwagę to że autor nie ma starych klawiszy więc by nie miał skąd wsiąść tych kostek.

Nie chce mi się rozdzierać tapicerki ale dam sobie obciąć rękę że nie podejdą z powodu innych kostek połączeniowych (koło).
Obrazek

Zablokowany