Alternator astra f. Potrzebny dużo większy

Awatar użytkownika
slawa88

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2008, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skwierzyna
Kontakt:

Alternator astra f. Potrzebny dużo większy

#1

Nieprzeczytany post autor: slawa88 »

Witam. Mam 70a które jest za mało powód instalacja audio..chce kupić 120 może nawet 150A.ale nie wiem czy mogę i z jakich aut szukać. Pytałem się wielu elektryków mechaników. Jestem już zniechęcony ale jeszcze tu próbuje.. Chodzi o to żeby było jak najmniej problemu z montażem z paskiem itp

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

mozesz miec problem ze zmieszczeniem takiego altka bez wiekszych przerobek pod maska.

Taki altek 150A jest sporo wiekszy niz zwykła 70`ka.

To pierwszy problem

A drugi to sam napęd tego altka ... w zaleznosci od tego jaki paek masz zastosowany i jak opasa koło alternatora przy maksymalnych obciazeniach paek moze mic tendencje do slizgania sie z powodu zbyt małej powierzchni styku paska z kołem pasowym.

W takim wypadku do rozwiazania pozostaje problem modyfikacji drogi paska i/lub zwiakszenie srednic koła pasowego wału u altka.

Tak czy siak najlatwiej bedzie szukac w rodzinie opla z teog co pamietam omega B miała 120A i cos około 100A, Vectra A tez miała 100 i 120A.

Pozdro

Awatar użytkownika
altera

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: altera »

Witam. Jeżeli masz taki alternator:
[External Link Removed for Guests]
mozńa go zastąpić wersją 120A, ale będzie większy - pytanie , czy się zmieści. pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
slawa88

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2008, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skwierzyna
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: slawa88 »

Musi się zmieścić.:) he he powiedzmy że jest to teraz priorytet mojej instalacji.. Kwestia tego paska.. Nie wiem jaki mam ale ten pokazowy wydaje mi się taki sam.:)

[ Dodano: 2009-05-19, 17:47 ]
Powiem tak.. Będę w domu będę szukał.. Gdzieś na szrot itp pojadę jak dam radę sprawdze..

Awatar użytkownika
altera

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: altera »

Koło alternatora, to najmniejszy problem - zawsze można przełożyć ze starego. Ważne mocowanie, gabaryty i sposób podłączenia.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
slawa88

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2008, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skwierzyna
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: slawa88 »

No to wykręce swój sprawdze połączenia i jadę przymierzać inne bo od omegi 120A to tylko 80zł byłem pewny że to mnie dużo więcej wyniesie..he he ale teraz się ucieszyłem.:)

Zablokowany