Bezpiecznik

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Bezpiecznik

#1

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

Po kupnie autka byłem u elektryka ze światłami wstecznego - nie świeciły się, a bezpiecznik nr 20, 20A (Światło cofania, zapalniczka, ogrzewane fotele przednie) palił się od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Elektryk coś tam pogrzebał pod maską i było ok, aż parę dni temu znowu zauważyłem brak świateł. Może i dawniej się to spaliło, tylko nie zauważyłem.

Włożyłem dziś bezpiecznik 20A, przekręciłem kluczyk, wrzuciłem wsteczny i 'pyk' - po bezpieczniku. Następny włożyłem 25A, wytrzymał ciut dłużej, ale znowu strzelił.
Obecnie mam 30A i nie próbowałem za długo zostawiać na włączonym wstecznym, no ale działa.

Miał ktoś podobny przypadek? Nie wiem, czy znowu jechać z tym do elektryka, czy zostawić bezpiecznik 30A (książkowo jest to 20A)? Nie chcę, żeby coś się spaliło, ale przecież cały czas na wstecznym się nie jeździ.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bobi »

lepiej jechać do fachowca, bo jak tam powinien być 20A a Ty jeździsz na 30A bo 25A sie przepaliło to nie radze na nim jeździć bo moze Ci się coś zjarać i to wtedy być może już będzie poważniejsza awaria, więc moim zdaniem nie zwlekaj ani chwili, tylko że tym razem jedź do innego elektryka i daj mu znać że to już raz było naprawiane i okazało się że nie pomogła naprawa
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Przeleć się po kablach, może(na bank) masz gdzieś zwarcie.

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: voytec »

bobi pisze:jak tam powinien być 20A a Ty jeździsz na 30A bo 25A sie przepaliło to nie radze na nim jeździć bo moze Ci się coś zjarać i to wtedy być może już będzie poważniejsza awaria
Dokladnie-nie zaklada sie wiekszych bezpiecznikow przy zwarciu liczac na to ze dluzej wytrzyma!To fakt ale na niekorzysc instalacji,bo jak zalozysz mniejszy niz byl i masz zwarcie to przynajmniej od razu sie przepali i tym samym omina Cie powazniejsze uszkodzenia a przy wiekszym amperarzu dluzej jezdzisz na zwarciu i skutki tego moga byc nieciekawe :!:

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#5

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

Dzięki :) Dzisiaj coś z tym zadziałam.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

proponuje zacząc od automatu znajduje sie w przedniej części skrzyni obok wybieraka możliwe że ma przebicie do masy i wtedy ci wywali każdy bezpiecznik czyba że coś jeszcze wywala innego na tym bezpieczniku najprościej bedzie odłaczyuc to i jeszcze dodatkowo zapalniczke bo może tez robi zwarcier ale obstawiam ze to automat miałem podobnie pozdro :m

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#7

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

bocian1 pisze:proponuje zacząc od automatu znajduje sie w przedniej części skrzyni obok wybieraka możliwe że ma przebicie do masy i wtedy ci wywali każdy bezpiecznik czyba że coś jeszcze wywala innego na tym bezpieczniku najprościej bedzie odłaczyuc to i jeszcze dodatkowo zapalniczke bo może tez robi zwarcier ale obstawiam ze to automat miałem podobnie pozdro :m
Tak myślę, że to może być to, ponieważ elektryk jak naprawiał, nawet nie zaglądał w zapalniczkę, tylko siedział pod maską, pewnie przy wybieraku.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a po za tematem twoja asia lśni jak ...... zajeb..... pozdro :m

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#9

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

Byłem dziś u elektryka i jak na złość, wszystko jest OK. Bezpiecznik się nie pali, zwarcia nie widać... Jak pojawi się następnym razem, to będziemy szukać.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

Zablokowany