Problem z zasilaniem pompy paliwa

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Problem z zasilaniem pompy paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Witam,
Przed wczoraj auto odmówiło posłuszeństwa. Rozrusznik kręci, aż miło, ale silnik nie odpala. Przy pompie paliwa jest wtyk zasilający. Normalnie powinna być na nim masa i +12V a jest zwarcie między oboma pinami. W przekaźniku od pompy nagle zabrakło masy przy zasilaniu cewki. Dołożyłem tymczasową ze śruby w karoserii, żeby tylko uruchomić przekaźnik. Przekaźnik już "cyka" i działa prawidłowo tzn. styk normalnie otwarty się zwiera. Do cokołu przekaźnika dochodzi jeszcze przewód czerwony (styk 30) i przewód czerwono-niebieski (styk 87). Są to styki przekaźnika. Na przewodzie czerwonym powinno być +12V a przy sprawdzeniu miernikiem tego przewodu z masą jest +0.2V. Nie mam pojęcia gdzie szukać dalej, bo nie mam schematu instalacji. Czy może być za to odpowiedzialna np. kostka stacyjki? Niedawno była wymieniana, bo auto też bzikowało.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co można z tym zrobić dalej.
Pozdrawiam :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Adrian_GTC, weź inną masę niż tą z kabelka od pompy. na 100% będzie dobrze
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Okazało się, że przetarł się i zwierał do masy przewód zasilający komputer. Po wymianie jak ręką odjął :D
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Zablokowany