Wypaliło lampki na desce? DZIWNY OBJAW... (biały dymek)

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Wypaliło lampki na desce? DZIWNY OBJAW... (biały dymek)

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Wiec tak byłem zmuszony wyjąc deske rozdzielczą po czym przy wkładaniu tzn podpiąłem najpierw jedną kostkę potem drugą, linke od prędkościoierza i nagle przy wkładaniu pojawił sie mały dymek z lewej strony i zgasły mi dwie lampki. Jedna to od świec a druga od ładowania.. wszystkie inne świeca i teraz nie wiem co sie stało, zrobiło sie zwarcie skoro malutki biały dymek poleciał ale oglądałem żarówki (te dwie) i nie są popalone... i co teraz? co popsułem? buuuuuu pomóżcie...

[ Dodano: 2009-05-28, 20:48 ]
i właśnie zobaczyłem że nie działa też podświetlenie pokręteł od nawiewu itd... buuuu
Ostatnio zmieniony 28 maja 2009, 22:29 przez Damiano, łącznie zmieniany 1 raz.

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

i pewnie idziesz sie z tego powodu zabić... buuu :mrgreen:


A tak serio to pooglądaj dobrze ścieżki na liczniku oraz wtyczki kabli które poodpinałeś. Skoro nie było dymku dużo to mogły to być właśnie ścieżki
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

jedno pytanie jak juz podpiąłem wtyczki i powiedzmy dotknął bym jedną ze ścieżek do całej obudowy (tam gdzie sie wkręca śrubki mocujące licznik) to mogło sie wtedy popalić? bo jest duze prawdopodobieństwo ze sie tak właśnie stało - a jak wytłumaczyć brak podświetlenia pokręteł ????

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Może sprawdź bezpiecznik? poza tym jeśli przepaliło by ścieżkę w miejscu gdzie rozchodzi się zasilanie do pokręteł to będzie ten sam efekt gdyż są one zasilane przez licznik. Dlatego gdy wywali ci przykładowo bezpiecznik od świateł to gaśnie podświetlenie wnętrza
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

dobra znalazłem przepaloną tfu mało powiedziane PRZETOPIONĄ ścieżke jak to teraz połatać??? wytłumacz mi i bedzie git ;))

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

czyścisz ją na obu końcach i lutujesz delikatnie drucikiem. Najlepiej jakbyś wziął izolowany kabelek i przylutował go w najgrubszym punkcie ścieżki na jednym i drugim końcu. Taką ścieżkę jest bardzo łatwo przegrzać więc uwarzaj
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Zablokowany