zamiana lusterek zwyklych na elektryczne

siwyoo2

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: uk
Kontakt:

zamiana lusterek zwyklych na elektryczne

#1

Nieprzeczytany post autor: siwyoo2 »

siemka jak w temacie chcialbym abyscie mi doradzili czy sie oplaca to wymieniac ?? mam dosc dobrego "dawce" wiec przypuszczam ze czesci wszystkie bym potrafil z niego wyciagnac. lecz czy warto sie w to bawic chcialbym miec elektryczne lusterka :) jakbyscie mogli powiedzcie mi czy to duzo roboty i oczywiscie czy wykonalne?

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

jezeli instalacja na twojej astrze w pojezdzie ma kable do elektrycznych lusterek to generalnie pikus ...

Wymieniasz wiazke w drzwiach z gniazdem (jezeli dawcza ma to samo w drzwiach + lusterka) wymieniasz lusterka, wyciagasz zaślepke w lewych drzwiach i w jej miejsce wkłądasz sterowanie lusterek i wkładasz przekażnik w skrzymke od podgrzewania lusterek.

Jezeli dawca ma gołe drzwi + lusterka a ty masz jeszcze w drzwiach elektryczne szyby to mosisz z wiazki dawcy wyselekcjonować przewody ktorychci brakuje i dolozyc ale razem z pinami w gniazdach.

Jezeli nie masz instalacji w samochodzie pod lusterka to jest troche wiecej roboty bo musisz kilka kabli puscić z drzwi do drzwi i dodatkowo rozwiazać problem połączenia w przejscu karoseria >> drzwi instalacji...

Są tacy co wiercą dziure w gniezdzie i wtyczce i przeciągaja kable na stałe bez złaczek ale to ogranicza możliwość ewentulanego zdjęcia drzwi przy np naprawach blacharsko lakierniczych...

Zasadność załozenie alaktrycznych lusterek musisz sam rozwazyć.
Jak jedynym kierowcą jesteś ty albo jest wiecej kierowcow ale jezdzą na tych samych ustawieniach lusterek to elektrzyka robi sie zbyteczna

W takim wypadku rozwazyłbym dołożenie tylko podgrzewania lusterek.

A jak jezdzi kilku kierowcow i do tego za kazdą zmiana zmiana ustawien lusterek i do tego spotro jezdzisz z przyczepką na haku to lusterka elektryczne jak najbardziej .

Pozdro

siwyoo2

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: uk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: siwyoo2 »

dzieki za odpowiedz
znalazlem dzisiaj w tej dziurze ktora jest zaslepiona kostke taka szara i mechanik co mi robil rozrzad powiedzial ze to jest do elektrycznych lusterek , czyli z dawcy musze wyciagnac tylko lusterka razem z kablami i przelacznik i tyle no nie ?? jak juz bd mial czesci porobie zdjecia i bd pytal o pomoc dziekowa pozdroo :)

[ Dodano: 2009-06-11, 22:05 ]
aha no i mam szyby elektryczne

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Jezeli masz instalacje w drzwiach wystarczą ci 2 lusterka, przełącznik, przekażnik.

Ja ma qrde drzwi z elektrycznymi szybami i poskapili mi juz instalacji na lusterka ;( i bede dokładał tylko podgrzewanie bo to wiąze sie z przeciągnieciem przez wtyke tylko 2 kabli a na to mam kable z końcówkami

Pozdro

siwyoo2

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 23:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: uk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: siwyoo2 »

lusterka i wlacznik rozumie a nie wiem gdzie sie przekaznik jeszcze miesci gdzie to jest ?

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

przekaznik na skrzynce bezpiecznikow nie pamietam dokladnie ale chyba po stronie bezpiecznikow pierwszy po lewej

Pozdro

Zablokowany