adaptacja urządzeń elektronicznych z OmegiB do AstryG

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

adaptacja urządzeń elektronicznych z OmegiB do AstryG

#1

Nieprzeczytany post autor: mpm »

witam...
posiadam jeszcze starą Omegę B, w której wyposażenie jest w wersji Full. Omegi nie udało mi się sprzedać więc, sprzedaję ją na części, i ... wymyśliłem sobie, że co lepsze, przeniosę do Astry...
Czy mam na to szanse??
Chodzi mi przede wszystkim o:
1.przeniesienie panelu CLIMATRONICa
2.przeniesienie podgrzewania siedzeń
3.halogeny
4.przeniesienie elektrycznego sterowania siedzeniami (ustawianie foteli)
5.elektryczne sterowanie otwieraniem szyb (w omedze mam sterowanie przód+tył) a w astrze tylko przód
6.firmowy autoalarm Omegi (czujniki zbliżeniowe, uderzeniowe,domykanie szyb itp.) w astrze nie mam w ogóle alarmu

i znajdzie się jeszcze kilka innych pierdołek ale to już sobie poradzę...

Mam pytanie odnośnie :
CLIMATRONIC:
w obu autach 2 strefowy; lecz w omedze sterowany elektronicznie (są w aucie czujniki temperatury itp. to je poprzenoszę) czy zdołam podłączyć elektronikę???
Robił już ktoś kiedyś coś takiego?

STEROWANIE FOTELAMI:
czy fotele, w całości z Omegi B zmieszczą się do mojej Astry?

Wybaczcie za głupie pytania, lecz... wielu ludzi ulepsza swoje auta... a Ja, postanowiłem połączyć użyteczne z pożytecznym... :-) :-)
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jakbyś miał climatronic w AG, to też miałbyś odpowiednie czujniki (czujnik nasłonecznienia).
mpm pisze:3.halogeny
Przecież mają inny kształt. Dopasować możesz zawsze.
mpm pisze:5.elektryczne sterowanie otwieraniem szyb (w omedze mam sterowanie przód+tył) a w astrze tylko przód
Tył może i się da. Trzeba by pokombinować. Przełączniki musiałbyś mieć z AG.


Zresztą, z tego co czytałem w Twoich wcześniejszych tematach to masz auto na gwarancji, chyba że Ci na niej nie zależy, więc możesz rzeźbić.

Przywitałeś się w odpowiednim dziale, więc teraz dobrze by było gdybyś zaprezentował swoje auto w Pokaż swoją Asterkę.

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mpm »

Do halogenów , climatronica itp. chyba nikt się nie przyklei....
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No tak ale, jeżeli chcesz montować climatronic to potrzebowałbyś panel sterujący (sam panel to nie wszystko w elektronicznej klimatyzacji), servo motor - który steruje klapkami w nawiewach, bo przy automatycznej klimatyzacji te klapki ustawiają się elektrycznie/automatycznie. Do tego czujnik temperatury we wnętrzu auta, czujnik nasłonecznienia.
Moim zdaniem za dużo do wymiany.
Zresztą nie ma w AG dwustrefowej klimatyzacji z tego co mi wiadomo, nawet w AH nie ma.

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mpm »

a pisze jak byk... klimatyzacja 2 strefowa sterowana ręcznie... Tak mam napisane w instrukcji i danych pojazdu.... Mniejsza z tym, temat zamykam, ponieważ już po sprawdzeniu elektroniki, wyszło na jaw, że w Omedze B climatronic ma połączenia z komputerem pokładowym... Czujników jest 4 - podsufitówka, przy panelu, na tyle 2 w rogach dachu... oraz zewnętrznych 3 ale gdzie , to nie wiem... W Astrze klima ma własny komputerek, a w Omedze kożysta z pokładowego... Chcąc to przenieść (sam panel) trzeba być dobrym elektronikiem... a u Mnie techo fachu za mało.... Halogeny też nie pasują.. w AG są prostokątne a w omedze prawie kwadratowe... Jeśłi chodzi o fotele, da się przenieść, lecz roboty z tym też bardzo dużo... sam system podgrzewający ma kilkanaście kabli... Robota czaso chłonna jak ch.....
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: art »

mpm pisze:witam...
posiadam jeszcze starą Omegę B, w której wyposażenie jest w wersji Full. Omegi nie udało mi się sprzedać więc, sprzedaję ją na części, i ... wymyśliłem sobie, że co lepsze, przeniosę do Astry...
Czy mam na to szanse??
Chodzi mi przede wszystkim o:
1.przeniesienie panelu CLIMATRONICa
2.przeniesienie podgrzewania siedzeń
3.halogeny
4.przeniesienie elektrycznego sterowania siedzeniami (ustawianie foteli)
5.elektryczne sterowanie otwieraniem szyb (w omedze mam sterowanie przód+tył) a w astrze tylko przód
6.firmowy autoalarm Omegi (czujniki zbliżeniowe, uderzeniowe,domykanie szyb itp.) w astrze nie mam w ogóle alarmu

i znajdzie się jeszcze kilka innych pierdołek ale to już sobie poradzę...

Mam pytanie odnośnie :
CLIMATRONIC:
w obu autach 2 strefowy; lecz w omedze sterowany elektronicznie (są w aucie czujniki temperatury itp. to je poprzenoszę) czy zdołam podłączyć elektronikę???
Robił już ktoś kiedyś coś takiego?

STEROWANIE FOTELAMI:
czy fotele, w całości z Omegi B zmieszczą się do mojej Astry?

Wybaczcie za głupie pytania, lecz... wielu ludzi ulepsza swoje auta... a Ja, postanowiłem połączyć użyteczne z pożytecznym... :-) :-)
Zdecydowanie przełożył bym budę i silnik. :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Zablokowany