brak iskry

Awatar użytkownika
Glajo

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2009, 16:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

brak iskry

#1

Nieprzeczytany post autor: Glajo »

witam mam maly problem.A mianowicie moja astra nie chce odpalac.Ostatnio ja odpalilem i przejechalem moze z 200 metrów i zgasła,nie ma iskry.Byłem z nią u elektryka powiedział ze to imobilajzer zrobił spiecie i padł moduł i cewka.Imobilajzer mi wymontował i podłaczył elektryke tak jak miała byc,cewke i moduł sam wymienilem lecz nadal nie ma iskry niemam pojecia co dalej robic,moze ktos ma pomysł?albo wie co to moze byc?dodam jeszcze ze jest to astra 1.4 z 1994 roku.

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Ze wzgledu na mozliwość uszkodzenia katalizatora fabryczne immo odcina podawanie paliwa a nie iskry.

Podaj dokładny model silnika...
W silnikch 1.4 po prawej stronie silnika jest taka złączka (gniazdo >> wtyczka) z 2 grubymi kablami (czerwony i chyba czarny) złacze to zasila ECU silnika.
Złacze to i jego okolice (doprowadzone prewody) bardzo czesto ulega uszkodzeniu a ojawia sie to miedzy innymi brakiem iskry. W 1.4 16V tej złaczki nie ma.

Pozdro

Awatar użytkownika
Glajo

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2009, 16:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Glajo »

imobilajzer nie bylł fabryczny tylko zamontowany przez poprzedniego właściciela a model silnika to C14NZ sprawdze tą złoczke i przewody to dam znać.Dzieki pozdro[/code]

[ Dodano: 2009-06-14, 19:25 ]
Sprzwdziłem tę złoczke i przewody wszystko wygląda ok,mam takie pytanko sprawdzając te przewody doszedłem do stacyjki tam jest podłączona wtyczka,ze stacyjki wystaje 5 wtyków w kostce też jest 5...miejsc na wtyki ale tylko 4 kable jedno miejsce jest wolne niemam pojęcia czy był tam przewód czy tez nie,byc moze elektryk rozłoczając imobilajzer cos pomieszał.Wie ktoś może ile przewodów powinno byc podłączone do stacyjki?Może wtym cały problem?

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: farow »

Jezeli ja odpaliłes i kawalek jechales to raczej cos ze stykami nie gra, nie laczy.... Albo moze czujnik halla, aparat zaplonowy, czujnik polozenia walu zabrudzony, albo nie styka?
Czemu elektryk nie doprowadzil tematu do konca?! Wziol Ci kase a autko jak nie chodzilo, tak dalej nie chodzi?!

freelord

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:26
Imię: Seba
Auto: Astra F (sedan) '97
Silnik: 1.4
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: GW
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: freelord »

Sprawdź zapłon, kopułkę i palec. Miałem podobny problem auto ciężko odpalało i gasło mi czasem w trakcie jazdy, wymieniłem kopułkę i palec i teraz chodzi jak ta lala ;)
Miłość i Astra wymaga poświęceń :D

Zablokowany