pali bezpiecznik 20

piotrek_n10

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2008, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: piotrek_n10 »

Myślę że jeśli nie radzisz sobie z elektryką, najlepszym wyjściem było by udanie się do jakiegoś elektryka w celu przejrzenia właśnie tego odcinka instalacji na którym bezpiecznik się pali, powkładaj bezpieczniki takie jakie powinny być i ok, u elektryka zapłacisz za taki przegląd 20-50zł a chociaż będziesz wiedział co i jak. Ja podejrzewam że problem będzie w okolicach manetki którą wymieniałeś, chociaż z elektryką jest tak że do puki mnie podejdziesz z przyrządem i nie posprawdzasz to nie masz pewności.
[External Link Removed for Guests]

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: voytek »

no własnie tez mi sie tak wydaje ze to ode tego bedzie,bylem u mechanika i twierdzi ze to raczej nie mialo wplywu bo swiatla dzialaja na właczonym zaplonie,a jak jest wylaczony to nie ma nic do tego,ale mi sie wydaje ze chyba moze miec wplyw bo przeciez mozna blindowac długimi... :roll: i mowi zeby jezdzic i obserwowac a wiecie jak to wyglada taka jazda i patrzenie az cos dupnie bo cos jest nie tak skoro wywala ten bezpiecznik :/ poszukam innego elektryka i moze sie uda znalezc przyczyne
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

piotrek_n10

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2008, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: piotrek_n10 »

Kolego powiem ci z że czasami wystarczy dotknąć w paru miejscach miernikiem i wiadomo o co chodzi :!: Ja myślę że po prostu mógł być przetarty gdzieś przewód w wiązce i podczas wymiany przełącznika dotyka gdzieś do masy i stąd ta awaria ale może to być np niesprawne gniazdo bezpiecznika. Przyczyn może być kilka, polecałbym podjechać do innego elektryka bo takie czekanie może skończyć się pożarem a na pewno będzie to droższe niż max 50zł u elektryka :P
[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#14

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

voytek pisze:bylem u mechanika i twierdzi ze to raczej nie mialo wplywu bo swiatla dzialaja na właczonym zaplonie,a jak jest wylaczony to nie ma nic do tego,ale mi sie wydaje ze chyba moze miec wplyw bo przeciez mozna blindowac długimi
zmień tego mechanika, bo u mnie w F-ce i teraz w viki światła działają bez włączonego zapłonu.

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: voytek »

no mi chodzilo o blindowanie światlami i o kierunki - przejezyczylem sie juz z tego wszystkiego.. a wiec tak: kupilem "nową porcję" bezpiecznikow no i dziwnym trafem przy wymianie na nowe 20 takie jak maja byc (te30 i 15 wywalilem) wszystko dziala oki,bylem u innego mechanika sprawdzil mi to i mowi ze wszystko jest git nigdzie nie robi zwarcia... no i jak narazie wszystko dziala bez zarzutu i Cb i zapalniczka i jak narazie nie wywala.. heh dziwne to wszystko :roll: mowil ze moze gdzies wilgoc sie dostala i wtedy robilo zwarcie
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

Zablokowany