pali bezpiecznik 20

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

pali bezpiecznik 20

#1

Nieprzeczytany post autor: voytek »

witam kolegow mam problem z bezpiecznikiem od gniazda zapalniczki.. mam tam podlaczone CB i do tej pory wsztsko dzialalo ok ,kilka dni temu zrobilo mi zwarcie na przełaczniku kierunkowsazów (poszedl siwy dynek spod kierownicy :/ ) przełacznik zostal wymieniony na owy ale własnie od tej pory wywala mi ten zółty bezpiecznik ,wymienilem go juz kilka razy i za kazdym razem po właczeniu zapłonu pali go... dodatkowo radio nie dziala... o co kaman? :roll: z góry dziekuje za pomoc..
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

piotrek_n10

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2008, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: piotrek_n10 »

Z tego co pamiętam to na jednym bezpieczniku (opisanym chyba service) jest zapalniczka, radio, i chyba lampka podświetlania wnętrza. Na 100% masz zwarcie na przewodach. Może przetarty był któryś kabelek a przy wymianie ktoś go ruszył i teraz robi zwarcie. Po za tym musisz sobie sprawdzić zapalniczkę i wtyk od cb bo to właśnie tam może robić się zwarcie.
[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Sprawdź sobie przewody do tego przełącznika co go wymieniałeś, być może przy tym zwarciu nattopiło gdzieś izolację (siwy dymek) i zwiera gdzieś zasilanie do masy.

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: voytek »

ok jutro bede tam szukal przyczyny,napisze jak sie wyjaśni ;) dzieki

[ Dodano: 2009-06-26, 09:51 ]
no wiec dziwnym trafem po nastepnej wymianie bezpiecznika (15 a nie 20) jest ok tzn dziala zapalniczka ,swieci wnetrze i da sie wlaczyc radio.. ale problem jest dalej bo nie wiadomo gdzie to zwarcie bylo... :/ wiec chyba w kazdej chwili problem moze sie powtorzyc.. :x no i problem z radyjkiem.. :evil: rozkodowalo sie i teraz musze wprowdzic ten kod a nie mam zadnej ksiazki itp wiec mam pytanie czy da sie to jakims "domowym" sposobem uruchomic bo w serwisie sobie krzykna za taka usługe..
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#5

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Jeżeli radyjko blaupunta masz to możesz sprobować kalkulatorem dostępnym na internecie, ale jeśli jest to philips lub co innego to tylko rozkodowanie u elektronika zostaje lub kody z ASO za które ja zapłaciłem 120 zł w Lublinie, ale wtedy dają wszystkie kody do auta jakie są.

piotrek_n10

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2008, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: piotrek_n10 »

wiem że jak kiedyś tyle że w vectrze b za rozkodowanie blaupunkta u elektronika zapłaciłem 30zł. A z tym bezpiecznikiem to lepiej przejrzyj instalację na tym odcinku bo możesz mieć nie miłą niespodziankę.
[External Link Removed for Guests]

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: voytek »

podjade najwyzej do ASO i sprawdze ile taka przyjemnosc kosztuje :/ a co do bezpiecznikow to narazie dziala ale troche nie fajnie jest czekac az cos znowu dupnie na tym bezpieczniku co do zapalniczki idzie to mam 15 teraz a na tym drugim zoltym to mam zalozony 30 ale tak raczej nie powinno byc :roll: a moglbym prosic link do tej stronki z tym kalkulatorem,bo szukalem ale nie znalazlem :?
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

piotrek_n10

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2008, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: piotrek_n10 »

Nie wkładaj większych bezpieczników, one są dobrane (odpowiednio do przekroju przewodu i obciążeń jakie są na danym elemencie) tak że w razie awarii ma pieprznąć właśnie bezpiecznik, a jeśli bezpiecznik wytrzyma przepięcie to stanie się coś gdzie indziej, może się na przykład zapalić instalacja.
[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#9

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Proszę bardzo pierwsza strona którą wyrzuciło google
[External Link Removed for Guests].
Kolega Piotrek ma całkowitą rację, nie wolno zakładac większych bezpieczników niż przewidział producent, bo może to grozić nawet pożarem auta, zresztą tak czytając to co napisałeś wcześniej o tym dymku to tak sobie pomyślałem że ten obwód mógł być zabezpieczony podrasowanym bezpiecznikiem. Nie pamiętam jak to w asi jest zrobione ale chyba powinny gniazda być zaznaczone kolorem zgodnym z kolorem bezpiecznika, najlepiej sprawdź to sobie i pozmieniaj bezpieczniki na odpowiednie nim stanie się coś gorszego.

voytek

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KrOsNo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: voytek »

no niby przez 2 lata nic sie nie dzialo ,nie bylo zadnych problemow z prądem,nie gfrzebalem tez w bezpiecznikach od poczatku byla 20 zółta,kurde nie znam sie na lektryce wogole :/ a teraz mam juz troche metlik w glowie i w sumie juz nei wiem co i jak ma byc
TTI TCB770 + ant. TTI ML-145

Zablokowany