Szarpie, gaśnie, oświetlenie szaleje - problem z elektryką?

bartek.siwiec

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:33
Imię: Bartek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Szarpie, gaśnie, oświetlenie szaleje - problem z elektryką?

#1

Nieprzeczytany post autor: bartek.siwiec »

Witam,
jestem posiadaczem Astry 1.6 i od kliku dni i dzisiaj zdażył mi sie mały problem.
Rano samochód jeździł bez zarzutów. Po wyjściu z pracy miałem problem z odpaleniem samochodu. Po kilku próbach (rozrusznik kręcił bez problemów) i ruszeniu samochod zaczął niemiłosiernie szarpać (wyglądało to jakby przerywał). Po drodze zgasł kilka razy i ciężko było go odpalić. W końcu zapalił się też kontrolka silnika. Po podjechaniu do domu, zgaszeniu silnika i odczekaniu chwili odpalił, kontrolka zgasła ale zamochód pracował dziwnie. Po dodaniu gazu bardzo ciężko wchodził na obroty, na luzie obroty spadały a przy dodawaniu gazu światełko w środku, żegarek itp przygasały.

Zauważyłem wtedy że jedna z klem na akumulatorze ma delikatny luz. Przeczyściłem klemy, zaciski na przewodach i nasmarowałem smarem miedziowym. Po tych czynnościach wszystko wróciło do normy (zaczął nawet ładniej odpalać).

I tu rodzi się moje pytanie...
Czy opisane przeze mnie dolegliwości były powodem zabrudzonych/luźnych klem??
Czy problem leżał właśnie w elektryce, a może to że problemy zniknęły to przypadek i należy szukać przyczyny gdzie indziej??

Czy nie przewodzące dobrze klemy mogą zakłócać w taki sposób pracę silnika??

Z góry dziękuję za opinię i sugestie.

vZaJeCv

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2009, 23:24
Imię: Sebastian
Auto: Astra G
Silnik: 1.8 X18XE1
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

#2

Nieprzeczytany post autor: vZaJeCv »

Moim zdaniem jak najbardziej luzna klema moze dawac takie problemy.
Brak styku moze dawac rozne objawy :roll:
Oby tylko to bylo powodem, czy tak jest dowiesz sie za pare dni jesli problemy nie wroca :)

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: farow »

Jest taka możliwość, że to klema, zdarzają się takie przypadki! :) Trzymam kciuki zeby to bylo tylko to ;)

Zablokowany