alternator astry z silnikiem ISUZU

lenon

alternator astry z silnikiem ISUZU

#1

Nieprzeczytany post autor: lenon »

mam astre z silnikiem ISUZU. a że autko ma już swój przebieg przyszedł czas wymienic lub zregenerowac alternator. wymienic alternator łatwa rzecz tylko kto mi powie co jest przymocowane do tyłu do korpusu alternatora ? (na zdjęciu) z tego co już wiem o jedno to linka obrotomierza, drugie (ale nie wiem które) to pompa (ale nie wiem czego), a trzecie to w ogóle nie mam pojęcia co to może byc. czy ktoś mi powie ? a jak sie zabrac za wymiane takiego czegoś ?
pozdro,

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Siema to co jest przymocowane na tylniej pokrywie alternatora to pompa olejowa i ściągnij ja razem z alternatorem jak dasz rade zeby ci się nie rozsypała lub wykręć 3 srubki co trzymają pompe i wyciągniesz sam alter.

lenon

#3

Nieprzeczytany post autor: lenon »

dzięki za info. zdaje sie że nowy alter jest też z pompą (czyli też nowa) a to znaczy ze i tak muszę zdjąć przewody z pompy i założyć je na nowy alter. poza tym wszystko jest zardzewiałe wie chyba pojadę do jakiegoś mechanika żeby mi to wymienił. a wiesz może alter ma końcówkę na 4 piny czy na 2 ?. żebym wiedział j :? aki kupić....

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: adi »

prawdopodobnie na 4 ale musisz sam zobaczyc

lenon

#5

Nieprzeczytany post autor: lenon »

dzięki za pomoc
nowy alternator jest razem z pompą. czy mogę tylko odkręci pompę od alternatora (starego) i przykręci ją do nowego z którego uprzednio zdejmę nową pompę ? czyli czy mogę wymieni sam alternator bez pompy ? czy jest to możliwe a jeżeli tak to czy to ma sens ? jeżeli mogę tak zrobic to poradzę sobie sam, jeżeli nie to będę musiał pojechac do jakiegoś mechanika
pozdrawiam,

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adi »

jak chcesz ale jak masz w nowym alter. pompe to po co wkrecac stara do nowego alter.

Zablokowany