Nie chce zapalic za 1 razem - HELP

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nie chce zapalic za 1 razem - HELP

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam kolegów moja asterka od jakiegoś czasu nie odpala za 1 strzałem. Różnie to jest czasem do razu rano zaskoczy czasem za 2 lub 3 razem. Jak jest ciepła to od razu pali. Zauważyłem ze jak przy odpalaniu dam troszke gazu to wskoczy na większe obroty i potem jest ok. Gdy po prostu przekręcam kluczyk nie załapie za 1 razem rano. Przypominam że mam automat i nie wciskam sprzegła. Teraz powiem co wymieniłem. Nowe mam świece tzn już na nich zrobiłęm ok 10 tys., filtr powietrza ma 2 tygodnie, paliwo nalałem teraz 98, ale nie pomaga. Ogólnie silnik na początku na benzynie pracuje niezbyt równo po nagrzaniu jest ok. Na gazie pracuje idealnie nie falują nigdy obroty. Za co się mam brac. Co sprawdzac. Kable wygladają na świeże chyba wymienione niedawno.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Robert01

#2

Nieprzeczytany post autor: Robert01 »

Mam ten sam problem z moją Astrą I 1.6 16V 1996. Z tym że ja mam manuala. :cry:

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Takie rzeczy lubią się dziać przy słabych kablach WN, a że nastały chłodniejsze i wilgotniejsze poranki to może być przyczyną. Rozumiem, że wcześniej nie miałeś takich problemów? Znajomy miał taką sytuację, że musiał grzać kable na grzejniku, bo inaczej nie odpaliłby silnika w wilgotne dni. Prawdopodobnie dlatego na rozgrzanym silniku nie masz takich problemów. To samo się tyczy nierównej pracy silnika.
Watro oglądnąć całą instalację zapłonową.
[External Link Removed for Guests]

Robert01

#4

Nieprzeczytany post autor: Robert01 »

Dzięki za wskazówkę. Prawdą jest że latem nie było problemu, choć z drugiej strony przewody były prawdopodobnie wymieniane, ale jeszcze to sprawdzę. W ostatnich dniach podłączałem ją pod komp. ale nic nie wykazało. Jeszcze raz dzięki.

Zablokowany