Sprytne zabezpieczenie

Strzelcu

Sprytne zabezpieczenie

#1

Nieprzeczytany post autor: Strzelcu »

Witajcie !

Tak sobie pomyślałem,ze warto by było jakoś świeże auto zabezpieczyć przed złodziejami i zakupiłem na Allegro zestaw kontrola dostępu na kartę (jak się ją ma przy sobie - w odleglosci kilka metrow od auta) - wtedy jest OK, można jechać - jak się nie ma(czytaj złodziej) auto ma się nie uruchomić :) (lub zatrzymać parę sekund po ewentualnym zabraniu mi kluczyków - napad :))) )
...
zestaw zamontowany ... ładnie pięknie... ale.... nie wiem póki co który obwód auta to zabezpieczenie ma rozciąć ...

1)Chcę perfidnego rozcięcia - więc pomyślałem o rozcięciu czujników CMP lub CKP znajdujących się w okolicy rozrządu - tylko nie wiem jak wtedy zachowa się auto ...

2)Zaznaczam,że nie mam zielonego pojęcia jaką obciążalność prądową ma przekaźnik zamontowany w tej kontroli dostępu( więc nie chcę rozcinać obwodów > 15 A)

Ma ktoś doświadczenia w tej materii ?? (Astra G 2002 rok 1.8 motor).
Aha odpada także rozcięcie obwodów pompy paliwa (bo mam LPG)

szary

#2

Nieprzeczytany post autor: szary »

Według mnie najlepiej by było wpiąć się na moduł zapłonowy. Wtedy na pb i na lpg będzie działać.

tomek 80

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2007, 13:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: malopolska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomek 80 »

widze ze piszecie o zabezpieczeniu ja kupilem dokladnie tosamo i tez mam problem co rozciac piszeszzeby sie wpiac w modul zaplonowy a dokladnie gdzie w ajki kabelek zebym nie mial duzo szukania

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Hmm ja mam u siebie coś sprytnego ale nie będę opisywał co to jest bo w końcu to ma zabezpieczać auto a nie być do wiadomości publicznej :mrgreen:

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Zablokowany