nie odpala, obrotomierz wariuje

iro

nie odpala, obrotomierz wariuje

#1

Nieprzeczytany post autor: iro »

Witam! Jestem właścicielem astry f (c18xe) i mam nie lada problem.Auto na benzynie nie chce odpalić a podczas kręcenia wskazówka obrotomierza skacze do 4-ki, 5-tki. Na gazie z wielkimi trudami zagada, ale jakoś kulawo wskazówka obrotomierza albo sie nie rusza ,albo skacze po całej skali. Odłączyłem akumulator na ok 1 min. potem próbowałem odpalić ją na benzynie (bez skutecznie) po czym zdiagnozowałem następujące błędy 38,52,61,73. Słyszałem ze jeden błąd może powodować wyświetlanie innych. JAK TO UGRYZć! OD CZEGO ZACZąć!! PROSZę O POMOC!!!

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

po pierwsze sprawdziłbym elektrykę. czy za mocno nie przygasają kontrolki jak kręcisz rozrusznikiem?
pewnie czytałeś co te błędy oznaczają
38 Sonda lambda lub jej obwód (modele od 1990 roku), niskie napięcie (Bosch, Motronic, Simtec)
52 Lampka ostrzegawcza samodiagnostyki: ostatni stopień, wysokie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)
61 Zawór układu przewietrzania zbiornika paliwa lub jego obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic)
73 Przepływomierz powietrza lub jego obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)
wszędzie masz niskie napięcie a na jednym za wysokie.
Astrę mam od niedawna - jeszcze jej dobrze nie znam ale szukałbym i posprawdzał wszelkich złącz, punktów masowych i nimi chociażby poruszał itp...

choć to tutaj raczej nie ma znaczenia zapytam a jak wyglądają świece i kable WN ? (kiedy był wymieniane?)

iro

#3

Nieprzeczytany post autor: iro »

dzięki za odpowiedz. Problemu się już pozbyłem, wszystkiemu winien był przekaznik pompy paliwa, to on daje napięcie na pompę, przepływomierz i takie tam.

Zablokowany