Pali mi bezpiecznik... pomocy.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pali mi bezpiecznik... pomocy.

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich od wczoraj mam problem a mianowicie nie wiadomo dlaczego wywala mi bezpiecznik (pali)- ten który odpowiada za radio, klakson, oświetlenie wnatrza, wyświetlacz wewnętrzny, awaryjne. Bezpiecznik żółty czyli 20 A. Kiedy zaoże nowy czasem pojade kilkaset metrów z czasem od razu go spali. Nawet większe 30 A też pali. Gdzieś mam zwarcie tylko nie wiem gdzie i za co się zabrać. Na postoju niby działa ale jak jade pewnie pod wpływem drgań zaraz go spali. Pomóżcie.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Podłącz bezpiecznik taki jaki powinien być , odłacz radio i zobacz czy nie pójdzie. itp metodą prób i błedów.

Może gdzieś masz przetarty kabel i pod wpływem drgań dotknie masy i pali bezpiecznik

misiek-ost

#3

Nieprzeczytany post autor: misiek-ost »

Miałem w kombi podobny problem , szukaj przetartych przewodów w osłonce gumowej przy klapie tylnej , tam kabelki się przecierają na zgięciu.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Znalazłem szkodnika - klakson się urwał i leżał sobie pomiędzy chłodnicą i grillem. Blaszka mocująca się złamała. Skreciłem jak trzeba podłączyłem i gra muzyka. Pewnie kabelki od klaksonu dotykały czegoś czego nie powinny. Udał się tym razem bez mechanika. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.[/list]
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Zablokowany