[Astra F] Trzeci "stop"

tmerlin

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: tmerlin »

Ja założyłem sobie 3-cie światło takie jak kolega FalconTech, tylko przykręciłem je (nie kleiłem) do górnego plastiku w tylnej klapie. Poblasku w dzień nie widać jedynie w nocy.
Kable (są dośc długie) puśiłem wewnątrz tylnej klapy (w blachach są dziury) następnie przez gumowy wężyk ochronny, potem w dół (lewą stroną) do tylnej lampy stopu, a tam to już jak kto woli, można wpiąć się w kable od lampki STOP lub przyczepić kable do metalowych blaszek rozprowadzających napięcie do żarówek.
Czas roboty to jakaś 1 godzinka (na spokojnie) najwięcej problemów sprawiło mi przeciągnięcie kabla przez słupek, ale się udało.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

tmerlin, no to naj lepiej odpowiednio czarnego plastiku od dołu dokleić, to poswiaty nie bedzie.
[External Link Removed for Guests]

tmerlin

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: tmerlin »

Aż tak bardzo mi ta poświata nie przeszkadza .. rzadko jak hamuje to patrze we wsteczne ;)

Wyjasniam czemu przykręciłem światełko, a nie przykleiłem na załączone taśmy dwustronne: w wysokiej temperaturze (samochód nagrzany od słońca) taśmy te mają tendencje do odklejania się. Klej staje się mało lepki ;) no i na wertepach nie obawiam się, że się odklei.

[ Dodano: 2008-05-31, 08:59 ]
A ja mam teraz pytanie do szary:
Czemu niebieskie m&m mają się czepiać 3 stopu? Że daje poblask? A w czym i komu to przeszkadza? Poblask jest widoczny najbardziej z wnetrza samochodu.

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#14

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

witam podlacze sie do tematu, a mianowice zalozylem sobie 3 stop ale mam z nim problem jak go podlaczyc? probowalem bezposrednio do zarowki, ale palilo bezpieczniki, probowalem do pedalu hamulca ale nie dziala, kolega cos mowil o odwrotnej biegunowosci, ze jakis przekaznik jest potzrebnay, prosze o pomoc :idea:

szogun

#15

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Mały_88, do trzeciego swiatła stop nie jest potrzebny przekaznik.
To ze wybiło Ci bezpieczniki może oznaczać ze zrobiłeś zwarcie albo twoje trzecie swiatło stop jest zepsute.
Co do biegunowości to kolega ma racje, jezeli twój trzeci stop jest na diodach (pewnie jest) to nie bedzie działał jak podłaczysz go odwrotnie.Sprawdzic to idzie łatwo wystarczy podłaczyc go do aku i wtedy bedziesz miał pewność co do jego sprawności.Jak po przyłozeniu kabli od tego Twojego stopu do aku nie zapali sie to zamien kable (kabel który miałeś przyłożony do + na aku przyłóż go do - na aku a drugi co miałeś do - na aku przyłóż do + na aku)
Po takim sprawdzeniu bedziesz miał pewność co do działania swojego dodatkowego stopu.
Jak go podłączyć radze Ci na kostce tylnej lampy odszukac przewód plusowy swiatła stop, odszukac go można łatwo wystarczy miec miernik lub próbnik napiecia samochodowy i kolegę który bedzie Ci naciskać pedał hamulaca.A wiec przykładasz jeden koniec miernika lub probówki do masy pojazdu a drugi przykładasz po koleji to kazdego przewodu w kostce od tylnej lampy.Jak miernik pokaże napiecie lub probówka zapali sie oznacza ze znalazłeś plus stopu.Wtedy jeden koniec Twojego trzeciego stopu podłączasz do tego plusa a drugi do masy pojazdu.
Ale napierw sprawdz czy on jest dobry sposobem którym Ci pisałem wyzej i zapamietaj (jak bedzie działał) przyłożone przewody, który był przyłożony do + aku a który do -.

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#16

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

zgadzam sie lampka dziala, ale wiesz co ci powiem, moje 3 swiatlo juz tak podlaczalem i dupa, owszem dzialalo, ale jak mialem zgaszone swiatla, lecz gdy zapalalem to niedzialalo, niemam pojecia o co tu chodzi, czy w innych samochodach tez tak jest?

szogun

#17

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Mały_88, a światła stopu normalnie Ci działaja?
Objawy które opisujesz są troche dziwne.Podaj wiecej szczegółów jaki to trzeci stop i jak było wcześniej, może uda sie coś zaradzić.

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#18

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

powiem tak, swiatla stopu normalnie dzialaja, ale gdy kolega sie podpiol pod kostke z tym 3 stopem to ten 3 stop tylko dzialal przy zgaszonych swiatlach, pozostale stopy normalnie dzialaja


sprobowalismy inaczej, kolega pociagnol kabelek od pedalu hamulca od kostki na pedale, i nic tez niedziala (podkreslam 3 stop na krutko dziala)

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Z tego co czytałem otrzymałeś fachową porade.Wyciągnij listwe na której masz światła tylnie-jak zobaczysz na tej listwie masz blaszki które prowadzą od wtyczki na niej do odpowiedniej żarówki.Teraz popatrz neonówka przy tej lampie stop która blaszka ma + i gdzie dokładnie ida te blaszki-pod które kable we wtyczce.Tam je "odpowiednio podłącz" ale uważaj zeby sie nie przesuneły.Ja np mam podlaczpone tak że przewód od 3 stopu wchodzi w kostke tak jakby był z wiazki kabli które sa oryginalnie we wtyczce i zakleiłem taśma.Mozesz też na próbe pod te dwie blaszki drucikami dotknąć i zobaczysz czy gra.Nie ma opcji żeby było coś nie tak.Po prostu kwestia listwy z żarówkami i podłączenia.pobaw sie troche na spokojnie.

Zablokowany