Tylnia klapa

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

Tylnia klapa

#1

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

Witam
Mam pytanie czy da sie zrobić otwieranie tylnej klapy z przycisku z środka auta w przyszlosci chce wyrównać tylna klapę i zlikwidować zamek jak to zrobić i co jest potrzebne

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

P3P!K pisze:Mam pytanie czy da sie zrobić otwieranie tylnej klapy z przycisku z środka auta
odpowiem krótko: Da się

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

2 czesc pytania jak i co potrzebne ??

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#4

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Potrzebne ci będzie siłownik np. taki [External Link Removed for Guests], który podłączasz do zamka tylnej klapy, oraz przez dołączone okablowanie do akumulatora. Można się jeszcze pobawić bo niektóre autoalarmy posiadają tzw. kanały dodatkowe pod które można przez przekaźnik podłączyć taki siłownik co daje możliwość sterowania otwieraniem klapy za pomocą guzika w pilocie.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Nie potrzebujesz az tak mocnego silownika, wystarczy silownik od centralnego zamka, silownik za pomaca ciegna sprzegasz z ciegnem zamka na klapie, przewaznie sa sterowne masa wiec plus silownika podlaczasz do plusa w skrzynce bezpiecznikow np(wzne zeby to byl staly plus a nie po stacyjce bo jedynym momentem kiedy bedziesz mogl otworzyc klape bedzie przekrecenie kluczyka) na przewod do masy zakladasz przelacznik i masz otwieranie,jesli masz centralke alarmu z dodatkowym kanalem mozesz jeszcze to wpiac i bedzie otwieranie z dodatkowego kanalu pilotem, pozdrawiam udanych przerobek
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ej a siłownik od centralnego się będzie nadawał?
chodzi mi o to że siłownik od centralnego ma 2 pozycje wysunięty i schowany. Raz jak dajesz zasilanie to się wysunie natomiast jak 2 raz dasz zasilanie to się schowa - i teraz jak go dasz do klapy to będzie to lipnie działać bo będziesz musiał biec do samochodu żeby dać zasilanie na siłownik żeby wrócił do pozycji początkowej

natomiast siłownik do którego podał link zbynio_s działa na takiej zasadzie że jak dostanie zasilanie to ciągnie za cięgno a jak się mu je odłączy to wraca do pozycji początkowej dzięki czemu nie trzeba się wracać żeby jeszcze raz nacisnąć przycisk


z założeniem otwierania klapy od środka jest jeszcze jeden problem. bo musisz jeszcze albo spiłować jeden ząbek w zamku albo założyć jakąś sprężynę/odbojnik żeby w czasie gdy naciśniesz przycisk od otwierania w tym samym czasie klapa podskoczyła do góry - jeśli tego nie zastosujesz to nie otworzysz jej bo jak siłownik się cofnie i klapa nie odskoczy do góry to znowu się zamknie

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Masz racje kolego z tym silownikiem od centralnego. Co do odskakiwania klapy to u mnie naprzyklad w astrze caravanie te "odbicie" bylo na tyle silne ze przy pociagnieciu za ciegna klapa nie zatrzaskiwala sie sama wiec to kwestia testow. W kazdym badz razie mechanizm otwierania klapy jest bardzo prosty i przy odrobinie checi i czasu napewno wykombinujeszodpowiednie rozwiazanie, najwazniejsze to jak pociagnac ciegno od zamka, milej pracy i pozdrawiam
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Zablokowany