akumulator czy alternator?

Phate

#11

Nieprzeczytany post autor: Phate »

No rzeczywiscie kola szkoda ze tak daleko mieszkamy
Ja np zaluje tego ze nie uczylem sie w kierunku mechanicznym, teraz mial bym o polowe mniej roboty przy aucie, ale coz czasu juz nie cofne. A tak jestem chemikiem z wyksztalcenia :P

A tak z ciekawosci to ile takie cos kola moze kosztowac ?? chce zobaczyc ile warsztat na mnie zarobi :P

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Nie musisz miec kierunku mechanicznego kolego wsyarczy troszke odwagi:D Ja swoj alternator rozebralem sam, wymienilem szczotki i regulator napiecia bez zadnych instrukcji wiedzialem tylko ze cos takiego jest, to bylo odwazne, bo w razie czego to jeszcze wieksze zniszczenia i wiecej roboty z naprawa, no ale zaoszczedzilem sporo gotowki i nauczylem sie czegos nowego
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Phate

#13

Nieprzeczytany post autor: Phate »

no wiem wiem ale chyba nie mam az tyle odwagi zeby bawic sie w tak drogim sprzecie, ale moze to przyjdzie z czasem....

... a wracajac do problemu, odebralem auto od elektryka i dowiedzialem sie ze walniety byl rozrusznik, wymienione szczotki i sprawdzone napiecie ladowania i dziwo narazie jest lepiej, o wiele latwiej zapala i ma przy tym takiego jakby kopa, przy okazji rozwiazal sie jeszcze inny problem a mianowicie nierowna praca silnika na biegu jalowym, dawniej strasznie mi "trzasl" na luzie i byl na granicy zgasniecia a teraz chodzi rowno, nie wiem od czego to moglo byc... hmmm.... ale wazne ze dziala.
aha przy okazji zaplacilem za ta impreze 140 zl :P

pozdrawiam :]

Zablokowany