napinacz pasów bezpieczeństwa

Bieniek

napinacz pasów bezpieczeństwa

#1

Nieprzeczytany post autor: Bieniek »

Witam kolegów!
To mój debiut na OAKP i nie ukrywam, że poza szczęśliwym posiadaniem Astry G, jestem tu w związku z usterką, którą chciałbym usnunąć przy Waszej pomocy za rozsądne pieniądze.
Na konsoli świeci się kontrolka poduszki powietrznej. Byłem z tym u elektryka, który wykrył błąd napinacza pasa bezpieczenstwa kierowcy. Wyczyścił kostkę pod fotelem, sprawdził wszystkie styki, wykasował błąd, wziął 70 zl i gucio. Doradził żeby delikatnie przesuwać fotel, gdyż prawdopodobnie przy gwałtownym uderzeniu w napinacz ?!?! przeskakuje w nim coś co generuje błąd. Wiadomo, że jest to nieuniknione i po pewnym czasie kontrolka znowu się zaświeciła. Nie pamiętam czy podczas jazdy czy przesuwania fotela. Wiem, że w tym momencie nie działa air bag i napinacz pasów więc w razie dzwona może być grubo.
Proszę Was o pomoc, co z tym zrobić?
Bieniek

tomek 80

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2007, 13:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: malopolska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomek 80 »

wes sobiei wywal te kostki i polutuj to nastale ja tak zrobilem i jest wszystko okej jedyni mozebyc kiedys problem jak bedziesz chcial wyjac fotel bo bedziesz musial zrobic to jeszcze raz :)

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Może być przyczyna w tych kostkach, bo wychodziły jakieś wadliwe, ale spotkałem się również z zapełnieniem pamięci sterownika poduszek powietrznych. Przeprogramowanie układu ok. 100zł i wszystko śmiga bez błędów. Ale to bardziej jako ciekawostka, bo pewnie fachura powiedziałby Ci o tym.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany